سرویس اجتماعی | کد خبر: 75146
تاریخ انتشار: 1397/05/07 - 16:05:02

مدیر مدرسه علمیه اسفراین:

تبیین ارزش‌های الهی مهم‌ترین نقش حوزه علمیه است

مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) اسفراین گفت: حوزه‌های علمیه و طلاب و روحانیان در طول تاریخ اسلامی مهم‌ترین نقش را در تبیین ارزش‌های الهی در جامعه انسانی داشته‌اند.
تبیین ارزش‌های الهی مهم‌ترین نقش حوزه علمیه است,

به گزارش سپهرآیین ، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی، مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر (عج) اسفراین، امروز در جمع طلاب جدیدالورود این مدرسه علمیه، اظهار کرد: گام نهادن در مسیر طلبگی و سربازی حضرت ولیعصر (عج) افتخار بزرگ و غنیمت ذی‌قیمتی است که نصیب شما شده است.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه مهم‌ترین نقش را در تبیین ارزش‌های الهی در جامعه دارد، افزود: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ اسلامی بیشترین نقش را در تبیین ارزش‌های الهی و انسانی داشته‌اند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: همچنین حوزه‌های علمیه نقش مهمی در به ثمر نشستن خون شهدا و پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن داشته‌اند.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه و سایر نهادهای دینی و فرهنگی در نظام اسلامی اهداف مشترکی دارند، ادامه داد: حوزه علمیه با تربیت و آموزش و سایر نهادها با اعزام روحانیان به مناطق محروم در تبیین دین مبین اسلام یک هدف را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر تقویت ولایتمداری در جامعه اسلامی، گفت: در عصر غیبت امام زمان (عج) مردم باید با پیروی از ولایت فقیه و در این عصر با پیروی از رهبر معظم انقلاب نقش منتظران واقعی را ایفا کنند.

گفتنی است، شهرستان اسفراین در جنوب شرقی خراسان شمالی افزون بر 185 هزار نفر جمعیت دارد، در این شهرستان دو مدرسه علمیه حضرت ولیعصر (عج) برادران و حضرت الزهرا (س) خواهران به ترتیب با 120 و 90 طلبه فعال است که در این مدارس امکان تحصیل طلاب برادر تا پایه ششم و طلاب خواهر تا پایه پنجم فراهم است./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر