سرویس اجتماعی | کد خبر: 71719
تاریخ انتشار: 1397/04/03 - 17:18:30

اولین جلسه ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی اسفراین در سال ۹۷

اولین جلسه ساماندهی و مدیریت آسیبهای اجتماعی به ریاست فرماندار اسفراین و اعضای ستاد در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید
اولین جلسه ساماندهی و مدیریت آسیب های اجتماعی اسفراین در سال ۹۷,

به گزارش سپهرآیین؛ جواد نوروزی فرماندار اسفراین رسیدگی به مساله آسیب های اجتماعی و دستور اقدام فوق العاده در این زمینه را از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری اعلام کرد و گفت: برپایه فرمایش مقام معظم رهبری موضوع آسیب های اجتماعی فراتر از مسئله اقتصادی و عمرانی است . آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و دیگر آسیب ها خانمان برانداز بوده و خود مسیر ایجاد آسیبهای دیگر در جامعه می باشند.
فرماندار اسفراین تصریح کرد: دستگاهها باید مساله آسیبها را در اولویت دستور کار خود قرار دهند وبا توجه به این موضوع ، در خصوص آسیب های اجتماعی ؛ پژوهشی نیز توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرد که در این زمینه دانشگاه ها می توانند موثر باشند. و قطعا دستگاهها همکاری لازم در اجرای این پژوهش خواهند داشت . 
وی به نزاعهای فردی و جمعی نیز بعنوان یکی از آسیبهای اجتماعی اشاره داشت و بیان کرد: از دلایل بوجود آمدن نزاعها و درگیریها مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر است همه ما در برابر مسائل اجتماعی مسئول هستیم و باید دغدغه همه مسئولین با توجه به تاکید مقام معظم رهبری کمک در کاهش و از بین بردن آسیبهای اجتماعی باشد. متاسفانه برخی از افراد جامعه به جای استفاده درست از پتانسیلهای تولیدی و ابداعی خود دچار آسیبهای اجتماعی می شوند. باید به نیروی انسانی بعنوان سرمایه اجتماعی جامعه در تولید ثروت کمک کنیم.
مقام عالی دولت در شهرستان ؛ ناامن کردن مکان برای فروشنده های موادمخدر و جمع آوری خرده فروشها را از راهکارهای اساسی در خصوص مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: با توجه به سفر اخیر وزیر کشور به استان ؛ خراسان شمالی بعنوان استان پایلوت در طرح شورای مبارزه با مواد مخدر معرفی شد .
طرح بازآفرینی مناطق شهری و توجه به حاشیه نشین ها و سکونت گاههای غیر رسمی نیز از مواردی بود که در جلسه امروز به آن پرداخته شد فرماندار اسفراین ضمن اشاره به این طرح بیان داشت : بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به استان جهت اجرای این طرح اختصاص داده شده است.
نوروزی همچنین استفاده از ظرفیت آموزشی علما و روحانیون و NGOها درخصوص آگاهی مردم نسبت به آسیبهای اجتماعی و پاک سازی محیطهای آلوده موثر دانست و خاطرنشان کرد: منتظر دستورهای افقی و عمودی نباشیم با تلاش شبانه روزی و دلسوزانه چالشهای اجتماعی بوجود آمده را با استفاده از ظرفیتهای انسانی از بین ببریم .با توجه به اینکه آسیب های اجتماعی متنوع هستند اما اعتیاد، حاشیه نشینی، فساد اخلاقی، و طلاق به صورت ملی جزء آسیب های اولویت دار شناخته شده است که دستگاههای اجرایی اهتمام لازم در کاهش اثرات آسیبهای اجتماعی را داشته باشند .

 در ادامه جلسه در خصوص آمار آسیب ها درشهرستان و واکاوی مسئله طلاق و اعتیاد و سایر موارد ،به صورت مبسوط توسط دستگاهای ذیربط توضیحات لازم ارائه شد./ انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر