سرویس اجتماعی | کد خبر: 71718
تاریخ انتشار: 1397/04/03 - 17:08:25

فرماندار اسفراین:

اولین اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است

فرماندار اسفراین در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است
اولین اولویت دولت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است,

به گزارش سپهرآیین، جواد نوروزی فرماندار اسفراین گفت: همه دستگاههای اجرایی ،مردم و مسئولان باید با همدلی و همراهی اقدامات لازم را برای پیشگیری از شیوع عرضه و تقاضا انواع مواد مخدر انجام دهند.

نوروزی تصریح کرد: موضوع پیشگیری از اعتیاد در بروز آسیبهای اجتماعی یکی از چالشهای مهم در کشور است که نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر ازضروریتهایی است که باید به مضرات آن درجامعه توجه جدی داشته باشیم و برای تحقق این امر دستگاههای عضو ستاد باید مهمترین دغدغه و اولویت کاری خود را تحقیق و پژوهش برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر قرار دهند.
وی با اشاره به سفر اخیر وزیر کشور به استان خراسان شمالی؛ بیان داشت : اولین اولویت دولت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و موفقیت در این زمینه بدون شک استفاده از ظرفیت های مردمی و دستگاههای اجرایی در مقابله با این معضل می باشد و سیاست های دولت نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر استفاده از همین ظرفیت ها برنامه ریزی شده است . و در طرح جامعی که توسط وزیر کشور برای استان تدوین گردید ؛ مقرر شد که در طی دو سال آتی استان خراسان شمالی بعنوان استان پایلوت در اعلام پاکی از مواد مخدر معرفی شود. 
نوروزی در ادامه به استفاده از ظرفیتهای سمن ها اشاره داشت و عنوان کرد: توانمندسازی  سمن‌ها  در حوزه مبارزه با مواد مخدر یکی از راه‌کارهای  اساسی  است و لازم است با برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی جهت افراد گرفتار و بهبود یافته از این ظرفیت استفاده شود .
فرماندار اسفراین خاطرنشان کرد:  در قرن های گذشته مصرف مواد مخدر به صورت سنتی بود که قشر کمتری را شامل می شد ولی امروزه با توسعه جوامع بشری مصرف مواد مخدر در انواع مختلف سنتی و صنعتی افزایش یافته است. و طبق آمار جهانی در سال ۲۰۱۵ مصرف مواد مخدر رشد ۲۳ درصدی را داشته است .

در پایان جلسه شیوه نامه برگزاری مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر به منظور برنامه ریزی و برگزاری موثر مراسم در سال ۹۷ ؛ بررسی شد./ انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر