سرویس اجتماعی | کد خبر: 70558
تاریخ انتشار: 1397/03/18 - 15:06:24

امام جمعه اسفراین:

قدس فلش حریم الله به سوی بوستان آیات الله است

امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: قدس فلش حریم الله به سوی بوستان آیات الله است.
قدس فلش حریم الله به سوی بوستان آیات الله است,

به گزارش سپهرآیین ، حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: از جمله نکاتی که در روایات دینی و روایی ما تاکید شده است  در مورد سیمای بیت المقدس ،سیمای یهودیت ،سیمای جهان اسلام و جهان بشریت در آخر الزمان می باشد.

وی اظهار کرد : از جمله مسائلی که در رابطه با سیمای بیت المقدس بیان شده است این است که قدس شریف اولین پایگاه عروج بهترین خلق خدا به چنین عرصه بزرگی است . و آیه اول سوره اسرا به این نکته اشاره دارد .

ایشان در  ادامه گفت : دومین و سومین  نکته در رابطه با قدس اینکه، این قدس شریف از مخازن پر خیر و برکت جهان اسلام است و قدس فلش حریم الله به سوی بوستان آیات الله است.

حجت الاسلام محمدیان در خطبه های دوم ضمن تاکید و توصیه به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت و سوی خوبی ها بیان نمودند: ضمن مهم بودن همه مناسبتها یاد و خاطره همه شهدا و علما وصلحا که در چنین ایامی به لقا الهی پیوستند علامه مجلسی و آیت الله سعیدی را را گرامی داشتند.

امام جمعه شهرستان اسفراین افزود: بلا شک بزرگ داشت روز قدس قبل از آنکه یک مسئله سیاسی باشد یک مسئله اعتقادی و امنیتی است.

وی تصریح کرد: در باب مسئله امنیتی گرامی داشت روز قدس همین نکته بسیار مهم است که هدف رژیم جعلی اسرائیل فقط اشغال سرزمین قدس نیست،بلکه به دنبال اشغال و گسترش اسرائیل از نیل تا فرات هستند که تا کنون موفق به این هدف نشده اند که دلیل اصلی عدم موفقیت این ها همین حضور همیشگی مردم ایران است.

ایشان با اهمیت بزرگداشت روز قدس بیان کرد: خاکریز اول این مسئله امنیتی فلسطین است و تمام دشمن تراشی و کارشکنی اسرائیل با مردم ایران به دلیل همین ناکام ماندن آن ها در اهداف خود است.

امام جمعه اسفراین با تشکر از حضور پرشور مردم روزه دار اسفراین در راهپیمایی روز قدس گفت: گستره عید فطر همانند ماه مبارک رمضان است و شرط قبولی در عید فطر این است که خداوند روزه های ما را بپذیرد.

ایشان با تاکید بر برگزاری باشکوه نماز عید فطر گفت: شاه بیت عید سعید فطر نمایش اجتماع با شکوه نماز عید فطر است و تاکید کرد اداره تبلیغات اسلامی بر روند اجرای نماز عید فطر نظارت داشته باشد تا بصورت سلیقه ای عمل نشود.

حجت الاسلام محمدیان در انتها نیز با انتقاد از افزایش مصرف قلیان در اماکن عمومی شهرستان بخصوص پارک ها از متولیان امر بخصوص دانشکده علوم پزشکی خواست که با این مسئله برخورد شود.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر