سرویس اجتماعی | کد خبر: 70445
تاریخ انتشار: 1397/03/11 - 23:43:01

امام جمعه اسفراین:

حادثه قبیح مدرسه ی غرب تهران ریشه در نادیده گرفتن گزینش اسلامی دارد

امام جمعه شهرستان اسفراین گفت: حادثه قبیح مدرسه ی غرب تهران ریشه در نادیده گرفتن گزینش اسلامی دارد
حادثه قبیح مدرسه ی غرب تهران  ریشه در نادیده گرفتن گزینش اسلامی دارد,

به گزارش سپهرآیین ،  حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت:ا ز جمله نکاتی که در ذیل یکی از مقدمات بسیار مهم و اساسی برای درک هر چه بهتر شبهای قدر یعنی توبه میشود بیان کرد این است که بزرگان ما در مورد جایگاه و فضیلت این مقام متعالی توبه اینطور بیان کردند. شکی نداشته باشید دل و روح انسان بر اثر گناه آن صفا و لطافت خود را از دست می دهد،یعنی خاصیت دل انسان طوری هست که اگر مرتکب گناه شود صفا و جلا و لطافت خود را برای یک قلب سلیمی که بتواند یافته های خوبی برای سعادتمند داشته باشد آسیب و صدمه می بیند .

وی اظهار کرد : دومین نکته ای که در جایگاه توبه بزرگان ما بیان کردند این است : توبه  در حالی که وسیله و رابط است بین بنده گنهکار با خدای مهربان و رئوف اما در واقع همین ابزار را خود خداوند داده است ، همانطور که به حضرت آدم علیه السلام توبه را آموزش داد برای ما فرزندان آدم نیز قرار داده است که این یک هدیه الهی است که نصیب ما شده و باعث نجات ما قرار داده شده است.

ایشان در ادامه گفت: سومین نکته که بزرگان ما در مورد توبه بیان کردند با وجود چنین خدای مهربان و توبه پذیری اگر کسی در زمان خودش ( که یکی از آنها شبهای قدر هست) و این مقدار سلامتی که خدا در اختیارمان گذاشته باید از رحمت و لطف خدا استفاده کنیم اما اگر استفاده نشود مقصر خود ما هستیم . لذا خداوند میگوید  توبه به شما نفع می دهد و دعا شما شنیده میشود .

نکته بعدی که بزرگان دین ما طبق ایات قران بیان کردند با از دست دادن فرصت و رسیدن ساعات آخر عمر و زندگی دیگر توبه انسان پذیرفته نمیشود و تاثیری ندارد . سوره نسا آیه ۱۸ این قضیه را بیان میکند

 

حجت الاسلام محمدیان در خطبه های دوم ضمن تاکید و توصیه به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت و سوی خوبی ها بیان نمودند: ضمن مهم بودن همه مناسبتها یاد و خاطره همه شهدا و علما وصلحا که در چنین ایامی به لقا الهی پیوستند یاد امام راحل ره و آزاده مقاوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی و شهدای قیام پانزدهم خرداد و سردار میرزا کوچک خان جنگلی را گرامی داشتند.

امام جمعه شهرستان اسفراین افزود: با توجه به اینکه در آستانه شبهای قدر و سالروز شهادت مولای متقیان علی علیه السلام و سالروز معراج پیامبر و سالروز ارتحال امام و سالروز قیام ۱۵ خرداد و فتح مکه و.. فرمودند که شب قدر از هزار ماه بالاتر و برتر است و در این رابطه به حدیثی از پیامبر اشاره فرمودند که بهترین اعمال در شب قدر مباحث علمی و بهترین دعا نیز عافیت طلبی است .و در ادامه به اوصافی از شب قدر را یاد آور شدند و گفتند که در وصف علی علیه السلام هر چه بگوئیم کم گفتیم ‌.

همچنین ایشان در ادامه به نکاتی در مورد قیام ۱۵ خرداد اشاره داشتند و اینگونه بیان کردند امام خمینی ره همان قوام قیام پانزدهم خرداد هستند و بلاشک از کارکردهای امام بخواهیم بگوئیم زنده کننده اسلام در زمان حال است .

 ایشان در ادامه از حرکت جدی  نیروی انتظامی و بهزیستی بابت جمع آوری متکدیان سر چهارراه ها و سطح شهر تشکر کردند و تشکر ویژه از ستاد عتبات و عالیات که با برنامه مبالغ خوبی را برای ساخت عتبات عالیات جمع اوری میکنند  تقدیر کردند و فرمودند که باقیات صالحات است.

حجت الاسلام محمدیان در انتها ضمن  گلایه ای از قبح شکنی و هنجار شکنی بعضی افراد در سطح شهری که دارالقرآن است بیان نمودند  که باید به جدیت پیگیری شود و با محکوم کردن  حادثه مدرسه ی غرب تهران گفت:  این حادثه قبیح ریشه در نادیده گرفتن گزینش اسلامی دارد ./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر