سرویس اجتماعی | کد خبر: 69981
تاریخ انتشار: 1397/03/04 - 22:07:50

امام جمعه اسفراین:

با روزه خواری در ملا عام برخورد شود

امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان گفت: با روزه خواری در ملا عام برخورد شود.
با روزه خواری در ملا عام برخورد شود,

به گزارش سپهرآیین ،

 حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت و سوی خوبی ها و عمل به دستورات خدا و پیغمبر خدا و ائمه گفت: یکی از مسائلی که در ذیل  ماه مبارک رمضان می توان بیان کرد این است که رحمانی ماه مبارک رمضان قبل از آنکه یک سفره عبدانی باشد یک سفره آگاهی و دانایی است که در عظمت این ماه احادیث زیادی بیان شده است که مانند این که تلاوت یک آیه در این ماه برابر با ختم یک قرآن در ماه های دیگر است.

وی گفت: در آستانه میلاد با سعادت امام حسن مجتبی هستیم که ایشان توصیه می کنند پایه علم و دانش باید در ماه مبارک رمضان مشاهده شود که شاه بیت این آگاهی این است که بدانیم عبث آفریده نشده ایم،عجل مسما داریم و تقسیم روزی شده ایم.

حجت الاسلام محمدیان در ادامه بیان نمود: انسان باید به دنبال عرفه جایگاه خود باشد و باید در سایه چهارگانه علم وآگاهی به این جا برسد.

امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های دوم با توصیه نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت سوی خوبی ها و با اشاره به مناسبت ها سالروز وفات حضرت خدیجه،میلاد امام حسن مجتبی،سالروز اکرام ایتام و نیازمندان را گرامی داشت.

وی با بیان احادیثی در وصف جایگاه حضرت خدیجه توصیه کردند: جایگاه والا ایشان باید توسط طلاب در مساجد در این ایام گفته شود و با اشاره به سالروز میلاد امام حسن گفت نام ایشان خدایی و آسمانی است.

ایشان با اشاره به روز اکرام ایتام و نیازمندان از تلاش خیرین و تلاش گران در این عرصه تشکر کرد  و گفت در شرایط اقتصادی امروزی نیاز است که به نیازمندان کمک شود.

حجت الاسلام محمدیان با انتقاد از نبود نظارت قوی در بازار گفت: با توجه به گرانی ،احتکار و رکود بازار ، فلسفه وجودی دستگاه های مختلف نظارت بر امورات مختلف است که هدف از این گرانی و احتکار ایجاد نارضایتی در بین مردم است.

وی با  محکوم کردن اظهارات و شروط اخیر وزیر امور خارجه آمریکا ، پیروزی جریان مقاومت را در انتخابات اخیر عراق و لبنان تبریک گفت.

امام جمعه شهرستان با درخواست از دادستان و ناجا شهرستان از آن ها خواست با روزه خواری در ملا عام طبق قانون برخورد شود و توصیه به  تدبر در سخنان اخیر رهبری در جمع مسئولین نظام شود که ایشان بیان نموده اند نباید از یک سوراخ دو بار گزیده شویم و به چیزهای کم اهمیت دلخوش نباشیم./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر