سرویس اجتماعی | کد خبر: 69757
تاریخ انتشار: 1397/02/28 - 15:41:26

امام جمعه اسفراین:

ماه مبارک رمضان پیشگام و مقدم بر همه ماه ها است

امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: ماه مبارک رمضان پیشگام و مقدم بر همه ماه ها است و 11 ماه دیگر بستگی به کارکرد ما در این ماه دارد و اگر به دنبال سعادت در ماه های دیگر هستیم باید در این ماه کوشش کنیم.
ماه مبارک رمضان پیشگام و مقدم بر همه ماه ها است,نماز جمعه شهرستان اسفراین

به گزارش سپهرآیین ،  حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت و سوی خوبی ها و عمل به دستورات خدا و پیغمبر خدا و ائمه گفت: یکی از مسائلی که در ذیل  ماه مبارک رمضان می توان بیان کرد این است که این ماه مسما به شهر الله است و مصداق این صحبت خطبه های شعبانیه پیامبر (ص) است که در رابطه با ماه مبارک بیان نموده است.

وی گفت: ماه مبارک رمضان پیشگام و مقدم بر همه ماه ها است و 11 ماه دیگر بستگی به کارکرد ما در این ماه دارد و اگر به دنبال سعادت در ماه های دیگر هستیم باید در این ماه کوشش کنیم.

امام جمعه شهرستان با اشاره به فضیلت های این ماه افزود: ما یک تاریخ تقویمی داریم که همان ماه های شمسی و قمری است و یک تاریخ تقدیری داریم که در ماه مبارک رمضان و در شب های قدر سرنوشت یک سال ما رقم می خورد.

وی بیان نمود: ماه مبارک رمضان ماه رحمت است و با توجه به حدیث پیامبر (ص) ماه رمضان ماهی است که ابتدایش رحمت ،میانش مغفرت و آخرش آزادی است و اینکخ نگاه ما به ماه مبارک رمضان چگونه است ؟ به عنوان رفع تکلیف نگاه می کنیم یه به عنوان محبوب؟ که این بستگی به خود فرد دارد.

حجت الاسلام محمدیان  در ادامه بیان فضیلت های ماه مبارک رمضان و روزه داری اظهار کرد: در ماه مبارک تلاوت یک آیه قرآن برابری می کند با ختم یک قرآن و زمانی که خواندن ظاهری قرآن اینقدر ثواب دارد پس تدبر و تدبیر در آیات قرآن چه مقدار ثواب دارد و بخاطر این است که تدبر در قرآن بسیار مورد توجه است.

ایشان در ادامه با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه توبه است گفت: با آنکه همه ایام الهی برای توبه باز است اما در ماه مبارک رمضان ملاقات و توبه بدون واسطه است و توبه یعنی اینکهبازگشت به فطرت الهی و دوری از گناه و صفات حیوانی.

حجت الاسلام محمدیان در خطبه های دوم با توصیه نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت سوی خوبی ها و با اشاره به مناسبت ها، سالروز ارتحال شیخ مفید،ملاصدرا، شهدای فتح خرمشهرو شهدای اخیر حریم بیت المقدس را گرامی داشت.

وی با بیان خاطراتی از سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر یک کار الهی بود و در شب ائل عملیات بسیاری از شهدای ما در دست دشمن افتاد و ناجوانمردانه تمامی این شهدا را سوزاندند و روز فتح خرمشهر را به عنوان روز مقاومت و ایثار نامگذاری کرده اند که به حق است و باید بار عملیات فتح خرمشهر مورد مطالعه و بازخوانی قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان در رابطه با روز ملی جمعیت نیز گفت: کشور ما ظرفیت 150 میلیون جمعیت را دارد و خطر بزرگی که آینده کشور مارا تهدید می کند تک فرزندی و دو فرزندی است.

ایشان در انتها نیز انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و جنایت رژیم صهیونیستی و کشتار مردم فلسطین را محکو کردند./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر