سرویس اجتماعی | کد خبر: 69716
تاریخ انتشار: 1397/02/25 - 11:41:50

فرماندار اسفراین:

مدیران شهرستان هنوز به شناخت لازم در خصوص حوزه اطلاع رسانی نرسیده اند

فرماندار اسفراین در جلسه شورای روابط عمومی ادارات شهرستان اسفراین گفت: در دنیا روابط عمومی ،آگاهی و خبر همیشه حرف اول را می زند و متاسفانه مدیران ما هنوز به شناخت لازم در خصوص حوزه اطلاع رسانی نرسیده اند.
مدیران شهرستان هنوز به شناخت لازم در خصوص حوزه اطلاع رسانی نرسیده اند,

به گزارش سپهرآیین ، اولین جلسه شورای روابط عمومی ادارات شهرستان اسفراین در سال 97 با حضور مدیران روابط عمومی ادارات مختلف در سالن جلسات فرمانداری اسفراین برگزار شد.

در ابتدای این جلسه تعدادی از مدیران روابط عمومی ادارات به طرح مشکلاتی از جمله نبود چارت سازمانی و اداری روابط عمومی در ادارات ، عدم توجه ویژه به مسئولین روابط عمومی توسط مدیران،نبود استقلال رسانه ای و عدم برگزاری کلاس های آموزشی خبرنگاری پرداختند.

جواد نوروزی فرماندار اسفراین با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و تبریک روز روابط عمومی ها ، از روابط عمومیها بعنوان سخنگویان آگاه ادارات که باید زمینه آگاهی در فعالیتها و اخبارجزئی و کلی را داشته باشند نام برد و گفت: در دنیا روابط عمومی ،آگاهی و خبر همیشه حرف اول را می زند.دنیای امروز دنیای رسانه های جمعی وافکار عمومی است و استفاده از ظرفیت ها، منابع و ابزارهای اطلاع رسانی در چنین فضایی شرط اولیه موفقیت است و توجه به نقش و جایگاه روابط عمومی ها به عنوان یکی از ظرفیت های اطلاع رسانی می تواند تاثیر بسزایی در جلب مشارکت و پاسخگویی به دغدغه های شهروندان و تقویت اعتماد، همدلی و همفکری بیشتر بین مدیران و مردم داشته باشد.
فرماندار اسفراین افزود : طبیعی است آگاهی و شناخت به مردم یکی از وظایف روابط عمومی است. روابط عمومی باید سخنگوی دستگاه اجرایی خود باشد و با افکارسنجی و نیازسنجی به مردم آگاهی لازم را ارائه دهد .یک روابط عمومی فعال در مورد بخشنامه ها و اهداف سازمان خود مطلع بوده تا همیشه جوابگوی فعالیتهای اجرایی مجموعه خود نیز باشد.
نوروزی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه مدیران ما هنوز به شناخت لازم در خصوص حوزه اطلاع رسانی نرسیده اند بسیاری از اقدامات موثری که از ابتدای سال ۵۷ تا کنون اتفاق افتاده است نیاز دارد تا زمینه و بستر و زیرساختهای لازم جهت آگاهی به مردم فراهم شود تا از شاخصهای صددرصدی که در حوزه شبکه های خدمات رسانی انجام شده اطلاع یابند. مردم باید از اقداماتی که در دولت انجام شده است اطلاع یابند چه بسا رضایت مردم از دولت، رضایت از نظام است.
وی خاطرنشان ساخت: یکی از فواید اطلاع رسانی و گردش اطلاعات عدم ایجاد فساد است اگر دستگاههای اجرایی دقت کنند که ناظر بر رفتار دستگاهها بر این مبناست که اطلاعات آنها در گردش است این موضوع بازدارنده خیلی قوی در جهت جلوگیری از فساد می باشد. 
نوروزی همچنین بیان داشت : مطالبه گر بودن مردم و اطلاع از حقوق شهروندی به رفتار و نقش روابط عمومیها بستگی دارد یک روابط عمومی فعال باید با مردم و مدیر رفتار دوسویه داشته باشد و این رفتار دوسویه را هدایت کند .
مقام عالي دولت در شهرستان اسفراين از فضای مجازی بعنوان یک رسانه خبری نام برد و گفت: گردش اطلاعات باید آزاد باشد ، فضای مجازی در آگاهی مردم نقش موثری ایفا میکند به شرطی که حق پیگیری برای شخصی که به آن انتقاد شده است محفوظ باشد . اشخاص در فضای مجازی هویت واقعی داشته باشند تا در برابر حق الناس ایجاد شده نیز جوابگو باشند. / انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر