سرویس اجتماعی | کد خبر: 69687
تاریخ انتشار: 1397/02/22 - 01:07:07

امام جمعه شهرستان اسفراین:

آداب پیشواز از ماه مبارک رمضان توسط نهاد ها و سازمان ها گوشزد شود ‌

امام جمعه شهرستان اسفراین در نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین گفت: آداب پیشواز از ماه مبارک رمضان توسط نهاد ها و سازمان ها گوشزد شود.
آداب پیشواز از ماه مبارک رمضان توسط نهاد ها و سازمان ها گوشزد شود ‌,

به گزارش سپهرآیین ، حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه و رفتن به سمت و سوی خوبی ها و عمل به دستورات خدا و پیغمبر خدا و ائمه گفت: یکی از مسائلی که میشود گفت علوم رئیسه هست ...که ما باید با اینها آشنا شویم و در دستور کار قرار بدهیم و از مطالب و مسائل مهم زندگی ما باشد.
وی گفت: یکی دیگر از  مسائلی که هست و ما باید به آن توجه داشته باشیم این است که ما از ابتدای خلقت تقسیم روزی شده ایم یعنی خداوند برای تمام موجودات روزی قرار داده است .شاید بعضی ها بگویند پس این گرسنه ها چه هستن و تکلیف چیست؟ گرسنه ها یا ظالمی پیدا شده که حق آنها خورده است و یا اینکه خود آنها تنبل هستند ‌ ، خداوند از همه ما از انسان گرفته تا فیل بیابانی و نهنگ دریایی مورچه و پشه یا هر چه موجودی که شاید حتی ناشناخته باشند  روزی قرار داده است.

امام جمعه شهرستان اسفراین در ادامه با اشاره به ماه مبارک رمضان افزود: مساله بعدی که در ذیل ماه مبارک رمضان و فلسفه وجودی روزه باید بهتر به آن برسیم به واسطه همین فلش گذاری دانایی که بیان شد باید به دنبال یک چیز باشیم یعنی به نوعی همه اینها ملزومات است. به چه چیزی برسیم ؟ به منزلت خود و حتمیت تقدیر الهی برسیم .
باید دانست که انسان چه جایگاهی دارد لذا آمده هست که هر کس خود را بشناسد خدا را شناخته است (من عرفه نفسه فقد عرفه رب )  و جالب این است که در همین ماه مبارک رمضان شروع سال تقدیری ما را قرار دادند ‌، پس ماه مبارک رمضان سفره دانایی هست همه این علوم اصلی باید ما را به این نقطه برساند همین جایگاه و حتمیت تقدیر الهی برساند

حجت الاسلام محمدیان در خطبه های دوم ضمن توصیه به تقوای الهی و پرهیزگاری و آدین بندی زندگانی با عمل به دستورات خدا و پیغمبر خدا و ائمه هدی (ع) ضمن مهم بودن همه مناسبتها و رویدادها .. یاد و خاطره همه شهدا و صلحا و علما که در چنین ایام به لقا الهی پیوستن علی الخصوص عالم وارسته و مترجم قرآن مرحوم آیت الله الهی قمشه ای و همچنین پاسدار حریم زبان فارسی حکیم ابوالقاسم فردوسی و شیخ الرئیس ابن سینا و فقیه والا مقام ایت الله بهجت را گرامی داشتند . 
 ایشان همچنین با اشاره به سالروز لغو کاپیتولاسیون در ایران که بعد از پیروزی انقلاب تحقق پیدا کرد اظهار کرد: اما این عهدنامه ننگین در زمان شاه ایجاد شده بود و سالروز اشغال سرزمین اسلامی فلسطین و روز ارتباطات و روابط عمومی هستیم . ضمن اینکه  تقبیح ایام های نامیمون و ایام های خجسته را گرامی می داریم ؛ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی هست که باید بیشتر توجه کرد .
وی تصریح کرد: یکی از جاده هایی که می تواند سریع ما را به مقام عالی قرب الهی که همه انبیا و اولیا و اوصیا در این مقام هستند مقام قرب الهی یا لقا الهی هست .. آمدن و مستقر شدن در مقام لقا و قرب الهی یقینا بدانید که استفاده به نحو احسن از ماه مبارک رمضان است ، چرا که روزه گرفتن تنها پرهیز از خوردن و آشامیدن نیست بلکه پرهیز از بدی ها و سیئات همچون غیبت و تهمت ... است کهلذا باید به سمت اعمال خوب و نیک برویم .
امام جمعه شهرستان همچنین با توجه به اهمین این ماه افزود: پیشنهاد بنده این هست که این آداب پیشواز از ماه مبارک رمضان توسط نهاد ها و سازمان هایی مثل اداره تبلیغات اسلامی،هیئت امناها،ائمه جماعات و.. در مساجد به طریقی دوباره یادآوری شود و به نوعی گوشزد شود ‌.
ایاشان با اشاره به سالروز اشغال سرزمین اسلامی فلسطین گفت : خوشبختانه  با تنفر نسبتا جهانی که از مستکبران و ریس جمهور آمریکا شکل گرفته زمینه آماده هست باید طرحی که پیشنهاد مقام معظم رهبری را عملی کنند .. پیشنهاد  این بوده است که این شهرک های فلسطین نشین باید تسلیح شوند وگرنه در مقابل این اسرائیل زبان نفهم زبانی غیر زبان اسلحه نمی شناسد . 

حجت الاسلام محمدیان در پایان خطبه نیز با محکوم کردن اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا و هم پیاله ای ها و پادوهای آنها که تعهد بین المللی را زیر پا گذاشتند از آحاد مردم خواست بعد از نما  جمعه همگام با سراسر کشور راهپیمایی ضد آمریکایی داشته باشند./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر