سرویس اجتماعی | کد خبر: 69592
تاریخ انتشار: 1397/02/07 - 15:13:43

خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان اسفراین

نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین به امامت حجت الاسلام محمدیان امام جمعه محترم شهرستان و با حضور آحاد مختلف مردم در مسجد اعظم امام خمینی (ره) برگزار گردید.
خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان اسفراین,

به گزارش سپهرآیین ، حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اسفراین با دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناه گفت: در ذیل شخصیت امام زمان موارد زیادی می توان بیان کرد که از جمله آن ها این است که ولادت ایشان شبیه ولادت حضرت موسی است چرا که در زمانی که حضرت موسی به دنبا آمد فرعونیان به دنبال کشتن ایشان بودند و در زمان تولد امام زمان خیلی ها نیز به دنبال به شهادت رساندن ایشان بودند و از دیگر شخصیت های والای امام زمان این است که گناهکاران را به چهره خودشان می شناسد و با دیدن چهره ادم را می شناسد.

وی گفت: در زمان غیبت یکی از وظایف ما این است که با کار ها خود را به امام زمان نزدیک کنیم و نباید کاری کنیم که مورد غضب آن ها واقع شیم.

حجت الاسلام محمدیان در خطبه های دوم با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان بخصوص شهید مطهری ، شهید شیرودی و تسلیت فوت آیت الله مهمان نواز اظهار کردند: انتظار فرج حضرت مهدی (عج) دو نوع است که یکی از آن ها انتظار منفی است که تحت عنوان انجمن حجتیه شناخته می شود که مبارزه با فساد را منع می کنند و اعتقاد دارند با فساد نباید مبارزه کرد تا امام زمان ظهور کند.

وی در ادامه با بیان احادیثی از ائمه اطهار گفت: در انتظار مثبت افراد با تحرک و با تعهد هستند و کسانی که منتظر ظهور هستند باید با تحرک ،خلاق و اهل اصلاحات باشند و راه اصلاح آن راه قرآن و سیره اهل بیت است.

امام جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به تولد حضرت علی اکبر و روز جوان گفت : همیشه یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری مشکلات جوانان بوده است و ایشان همیشه گفته اند حل مشکلات جوانان باید در راس امور باشد.

وی با تاکید بر نقش سربازان گمنام امام زمان در تامین امنیت جامعه گفت: هر مسئولی که در جمهوری اسلامی باید مسئولیت قبول کند باید با تایید نهاد های اطلاعاتی باشد چرا که در زمانی که نظرات آن ها لحاظ نشود مانند محیط زیست جولان گاه جاسوسان می شود.

حجت الاسلام محمدیان با گرامی داشت هفته کارگر و معلمان نیز گفت: معلمان و کارگران دو بال تعالی بخش بالندگی نظام هستند و ان شالله با تولید کالا و اندیشه توسط این دوقشر دیگر نیازی به خارج از کشور نداشته باشیم./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر