سرویس اجتماعی | کد خبر: 69591
تاریخ انتشار: 1397/02/06 - 20:23:22

مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری:

هدف از تشکیل پنجره واحد ها تسریع و تسهیل در صدور مجوز های سرمایه گذاری است

مدیر کل دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری در اسفراین گفت: هدف از تشکیل پنجره واحد ها تسریع و تسهیل در صدور مجوز های سرمایه گذاری است
هدف از تشکیل پنجره واحد ها تسریع و تسهیل در صدور مجوز های سرمایه گذاری است,

به گزارش سپهرآیین ، مجید درخشانی مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی در اولین جلسه پنجره واحد سرمایه گذاری شهرستان اسفراین گفت: جهت جذب سرمایه گذاری در گام اول باید فضای مناسب کسب و کار را داشته باشیم که یکی از ارکان آن تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری در شهرستان است.

وی افزود: هدف از تشکیل این پنجره واحد ها تسریع و تسهیل در صدور مجوز های سرمایه گذاری است و طرح هایی باید در این پنجره واحد ها ارائه شود که اثر بخشی داشته باشد.
درخشانی افزود : در پنجره واحد سرمایه گذاری صدور مجوزها به صورت هم عرض تعیین تکلیف خواهند شد با توجه به اینکه عمده ترین مشکل و چالش در بحث صدور مجوزها ، فرایند طولانی در واگذاری زمین امور اراضی است ؛ اتفاقی که در دفتر سرمایه گذاری استان رخ داد بررسی طرح از ابتدا در مراکز خدمات صورت می گیرد .
وی بیان داشت: آماده نمودن فضای زیرساختها و فضای کسب و کار با تعامل و همکاری در سطح وسیعی انجام خواهد شد و راه اندازی سامانه سام جهت بررسی سیستمی درخواستها بدون مراجعه سرمایه گذار به دفاتر خدمات سرمایه گذاری از برنامه های آیده آل این دفاتر در آینده ای نزدیک است . 

جواد نوروزی فرماندار شهرستان اسفراین، با اشاره به مشکلات مطرح شده در حوزه استعلامات و سرمایه گذاری گفت : تمام تلاش مسئولین و دستگاههای اجرایی بر این مبناست که مشکلات در این حوزه را به حداقل برسانند پیشنهاد تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری در شهرستان از سوی اعضا با توجه به دستور قانونگذار مبنی بر تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری در استان راهکار مناسبی بود در جهت تسهیل روند دریافت تسهیلات و کمک به سرمایه گذار و اولین دفتری است که در سطح استان به صورت رسمی و متمرکز افتتاح خواهد شد تا به مشکلات مراجعه کنندگان در یه زمان و پروسه معین رسیدگی کند.
جواد نوروزی خاطرنشان ساخت : با احصاء موانع و مشکلات در رسیدن به جامعه ایده آل تلاش کنیم ضمن اینکه یکی از وظایف دفتر سرمایه گذاری نظارت و بازخورد مناسب بر فعالیتها می باشد.
مقام عالی دولت در شهرستان اذعان داشت: با راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، در زمان صرفه جویی خواهد شد و امیدواریم با حمایتهای پیگیر استان تفویض های لازم به شهرستان داده شود .
وی با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان بیان داشت: یکی از مشکلات عمده این شهرستان مشکل زیرساختها می باشد که باید از محل اعتبارات دولتی و با کمکهای فنی و اعتباری حل شود تا زمینه ای جهت جذب سرمایه گذار فراهم گردد و همچنین با توجه به صنعتی بودن این شهرستان که در سند آمایش توسعه نیز از صنایع این شهرستان بعنوان صنایع پایین دستی و صنایع مادر نام برده شده است برای حل مشکل زیرساخت شهرک صنعتی نیز تمهیدات لازم اندیشیده شود .
وی در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت : شهرستان اسفراین دومین شهر در سطح استان در خصوص ایجاد شهرک کشاورزی است که فرصت خوبی را جهت اشتغال برای فارغ التحصیلان در حوزه کشاورزی بوجود آورده است.
نوروزی دستگاههای خدمات رسان را موظف نمود تا نقشه های شبکه های تاسیساتی خود را در شهرستان در اختیار دفتر سرمایه گذاری قرار دهند.

در پایان دفتر خدمات سرمايه گذاري شهرستان اسفراين با حضور فرماندار و مديركل دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري خراسان شمالي و جمعی از سرمایه گذاران شهرستان در محل فرمانداری افتتاح شد /انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر