سرویس اجتماعی | کد خبر: 69590
تاریخ انتشار: 1397/02/06 - 20:10:28

اولین جلسه شوراي منطقه اي آموزش وپرورش شهرستان اسفراين در سال 97

اولین جلسه شوراي منطقه اي آموزش وپرورش شهرستان اسفراين به رياست فرماندار و با حضور رئیس آموزش و پرورش شهرستان و جمعی از مدیران در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.
اولین جلسه شوراي منطقه اي آموزش وپرورش شهرستان اسفراين در سال 97,

به گزارش سپهرآیین ، جواد نوروزی فرماندار اسفراین در اولین جلسه شورای منطقه ای آموزش و پرورش شهرستان با تبریک فرا رسیدن هفته بزرگداشت معلم با تاکید بر موضوع سیاست اجرایی شورا بیان داشت:ایجاد زمینه های لازم برای تصمیم سازی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای شهرستان در این شورا مطرح خواهد شد تا به تدریج مشکلات رفع گردد و در نهایت همه ما باید برای اعتلای سطح کیفی تعلیم و تربیت تلاش نماییم.
نوروزی همچنین خاطرنشان ساخت: توسعه و پیشرفت های حاصل در مسیر زندگی نتیجه تلاش معلمانی است که از رشد و پویایی فکر در مسیر تعالی انسان ها استفاده نموده اند.
وی بیان داشت: باید از ظرفیت همه دستگاههای اجرایی برای توسعه و تجهیز مدارس استفاده کرد و سعی شود علاوه بر توسعه عمرانی به زیربنای تربیتی دانش آموزان و فعالیت در حوزه کیفی آموزش و پرورش نیز توجه شود. و پیشنهاد می گردد در جلسات بعدی از اساتید صاحب نظر و منتقد نیز جهت ارتقای سطح کیفی آموزش نیز استفاده گردد.
فرماندار اسفراین در ادامه گفت: ارتقای سطح فرهنگی، معنوی و علمی جامعه، مرهون تلاش های بی وفقه معلمان است هر چند که از نظر اقتصادی به آن درجه از سطح رفاه نرسیده اند ولی همواره با تحمل دشواری ها، برای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی تلاش می کنند.
نوروزی با اشاره به افتتاح دفتر سرمایه گذاری در شهرستان تصریح کرد: انتظار می‌رود در سال‌‌جاری شورای آموزش و پرورش اسفراين فعال‌تر و پویاتر عمل نموده و تمهیدات لازم در حوزه اوقات فراغت برنامه ریزی شود و با توجه به اینکه امروز افتتاح دفتر سرمایه گذاری را خواهیم داشت بالطبع با افتتاح این دفتر زیرساختها و پروژه های عمرانی آموزش و پرورش نیز مد نظر قرار گیرد و در بخش سرمایه گذاری ؛ اصولی‌ و تخصصی‌وارد عمل شده تا خروجی بهتری جهت رفع مشکلات به دنبال داشته باشد.
وی در پایان جلسه به برگزاری برنامه‌های هفته مقام معلم و تجلیل از معلمان اشاره کرد و گفت : تکریم و تجلیل از مقام معلم وظیفه همه آحاد مردم است و باید مراسمی در خور و شان معلمین برگزار شود‌.

بحث و تبادل نظر پیرامون بزرگداشت هفته معلم، استفاده از قابلیتها و ظرفیتهای سایر ادارات شهرستان برای کلیت بحث آموزش، برگزاری جشن ویژه فرهنگیان،بازدید از مدارس سطح شهرستان به منظور تجلیل از معلمین، توجه به فضای عمرانی مدارس، از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر