سرویس اجتماعی | کد خبر: 66873
تاریخ انتشار: 1396/12/09 - 19:18:58

زکات یکی از واجبات الهی همسو با نماز

امام جمعه اسفراین در جلسه شورای زکات شهرستان گفت؛ زکات یکی از واجبات الهی همسو با نماز است.
زکات یکی از واجبات الهی همسو با نماز,

به گزارش سپهرآیین،  نوروزی فرماندار اسفراین در جلسه شورای زکات شهرستان ضمن اشاره به اثرات مثبت پرداخت زکات عنوان کرد: زکات نقش مهمی در فقرزدایی دارد که در دین مبین اسلام به آن سفارش زیاد شده است و به عنوان یکی از پشتوانه های مالی در برنامه های اجتماعی و اقتصادی نقش بسزایی دارد و چون در سال جاری با توجه به خشکسالیهای اخیر با بحران کم آبی و کاهش نزولات مواجه بودیم توان درآمدی مردم نیز تا حدودی کاهش یافته است که باید در زمینه جمع آوری زکات فرهنگ سازی شود چرا که بسیاری از زیرساختهای رفاه اجتماعی در بحث پرداخت زکات مطرح خواهد شد .
وی در ادامه گفت : اگر بخواهیم در زمینه ترویج این فریضه الهی بهتر عمل کنیم نیاز است که تبلیغات قوی صورت گیرد و این اطلاع رسانی به گونه ای انجام شود که مردم به این باور برسند که زکات در مسیر درستی هزینه می شود .
قدیر محمدیان امام جمعه اسفراین نیز با بیان اینکه پرداخت زکات آثار بسیار خوبی در زندگی محرومین خواهد داشت، تصریح کرد: یکی از واجبات الهی همسو با نماز؛ زکات می باشد که با توجه به کارآمدی آن و بنا به مقتضیات زمان و مکان می توان آن را در مسیر درست مصرف نمود و در زمینه تبلیغ و اطلاع رسانی؛ با معرفی اولویتها از نحوه هزینه کرد دریافت زکات و همچنین آثار و برکاتی که در سطح جامعه و در زندگی فردی و اجتماعی مردم داشته است، تلاش نمود.
حجت الاسلام محمدیان در ادامه بیان داشت: یکی از جهت گیریها و هدف گزاریهای اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) بحث اشتغال است و خوب است که درصدی از سهم زکات شهرستان درصدی برای اشتغال زایی با توجه به معضل بیکاری ، استفاده شود . 
هاشمی مشاور مدیر کل و رئیس اداره اجرایی زکات استان نیز در بیان اهمیت پرداخت زکات گفت: زکات وظیفه دینی است که در کنار نماز ذکر شده است و یکی از اولویتهای مهم در فرایند پرداخت زکات، موضوع تبلیغ است و خوشبختانه اقدامات ارزشمندی در همین راستا در سطح استان انجام شده است .
رئیس اداره اجرایی زکات استان خاطرنشان ساخت: پرداخت زکات واجب الهی است که به گروه خاصی اختصاص ندارد و باید تمام اشخاص متمکن زکات را بپردازند . متولی جمع آوری زکات فطره ؛ دبیرخانه شورای زکات در هر شهرستان است که دستگاههای متولی باید با این دبیرخانه در دریافت زکات فطره هماهنگ باشند . 
ادامه جلسه امروز با بیان آئین نامه اجرایی قانون زکات کشور و ارائه گزارش در خصوص آمار پرداخت زکات در شهرستان پایان یافت.
انتهای پیام / 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر