سرویس اجتماعی | کد خبر: 66871
تاریخ انتشار: 1396/12/09 - 13:33:45

دومین یادواره پنج شهید دانشجو اسفراین

دومین یادواره پنج شهید دانشجو شهرستان اسفراین با همت بسیج دانشجویی شهرستان اسفراین در سالن اجتماعات دانشگاه فنی و مهندسی برگزار شد.
دومین یادواره پنج شهید دانشجو اسفراین ,یادواره شهدای دانشجو اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، دکتر کرمی همسر شهید هسته ای شهید علیمحمدی در یادواره شهدای دانشجو اسفراین اظهار کرد: شهید علیمحمدی در دوران قبل از انقلاب مبارزاتی بر علیه رژیم شاهنشاهی داشت که حتی یک بار نیز توسط ساواک دستگیر شده بود.

وی با بیان خاطراتی از شهید هسته ای گفت: بعد از انقلاب که جذب مردم توسط گروهک های ضد انقلاب زیاد بود وی در زمینه فلسفه مطالعات زیادی داشت و با طرفداران گروهک های مختلفی در این زمینه بحث می کرد تا افراد کمتری جذب ان ها شود.

دکتر کرمی افزود: شهید علیمحمدی به دلیل اینکه علاقه زیادی به فیزیک داشت از همان ابتدا رشته فیزیک را انتخاب نمود و بعد از انقلاب فرهنگی برای تحصیل در رشته فیزیک به دانشگاه شیراز رفت و در ان زمان چون تحریم بودیم و مشکلات زیادی در کشور بودو چون دفترچه یادداشتی برای یادداشت برداری در دانشگاه نداشت از کاغذ های باطله ای که جمع آوری می کرد استفاده می کرد.

وی با بیان خصوصیت های این شهید تصریح کرد: چون از همان ابتدا در قبال کشور و انقلاب احساس مسئولیت داشت باعث شد تا در رشته خود موفق شود و حتی بعد از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر آمریکا پیشنهاد ادامه تحصیل داشت ولی قبول نکرد و در همان سال که دانشگاه صنعتی شریف در مقطع کارشناسی ارشد دو نفر در رشته فیزیک پذیرش داشت  امتحان داد و قبول شد و بعد از فارغ التحصیلی و قبولی در دکتری به عنوان اولین داشنجوی دکتری فیزیک ایران شد.

همسر شهید هسته ای با انتقاد از مدرک گرایی در کشور بیان کرد: متاسفانه ما در کشور فقط به دنبال گرفتن مدرک هستیم و مدرک گرایی مهم است که این روند باید تغییر کند و یکی از کار های مهمی که در کشور باید صورت گیرد این است که علم را کاربردی کنیم و تا زمانی که علم را کاربردی نکنیم مشکلات  کشور حل نخواهد شد.

وی گفت : از دغدغه های مهم شهید علیمحمدی ایجاد رشته مهندسی فیزیک در کشور بود و کار های اولیه ثبت آن صورت گرفت و بعد از آن به شهادت رسید که خدارو شکر این رشته در کشور ثبت شد.

دکتر کرمی با اشاره به جان فشانی ها و از خود گذشتگی شهدا گفت: مطمعنا اگر از خودگذشتگی شهدای مدافع حرم در خارج از مرز های ما نبود ما لان باید در داخل مرز ها و حتی در همین اسفراین با داعش در حال جنگ می بودیم.

انتهای پیام/

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر