سرویس اجتماعی | کد خبر: 66659
تاریخ انتشار: 1396/12/06 - 21:24:05

اختتامیه جشنواره فراگیری "نخستین واژه آب" در اسفراین

سومین جشنواره فراگيري "نخستین واژه آب" با حضور فرماندار اسفراین و معاون بهره برداري شركت آب و فاصلاب خراسان شمالي در محل سالن رخشي برگزار شد .
اختتامیه جشنواره فراگیری

به گزارش سپهرآیین ، نوروزی فرماندار اسفراین در سومین جشنواره فراگیري نخستین واژه آب در حضور دانش آموزان کلاس اولی و جمعی از مسئولین و دبیران شهرستان ضمن اشاره به خشکسالیهای اخیر گفت: مسئولین باید تمهیدات لازم جهت فرهنگ سازی مصرف صحیح آب داشته باشند و با توجه به اینکه در سال جاری ۸۰ درصد کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته داشتیم به نظر می رسد که آموزش صحیح درست مصرف کردن آب کمک بزرگی باشد در مواجهه با بحران کم آبی که برای گذر از این بحران باید دانش آموزان را نسبت به مصرف صحیح آب ترغیب نماییم.
وی در ادامه بیان داشت: کاهش نزولات آسمانی و مصرف بي رويه  آب در حوزه های مختلف من جمله کشاورزی و صنعت از جمله دغدغه های این شهرستان در بحث بحران کم آبی است .در سال ۹۵ بیش از ۹۵ سانت افت سطح آب داشتیم که خوشبختانه با تدابیر بهنگام مسئولین افت آبی را در سال جاری به ۶۵ سانت رساندیم . شما بعنوان مسئولین آموزش باید در زمینه مصرف درست آب فرهنگ سازی لازم را به نسل آینده داشته باشید .
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر