سرویس اجتماعی | کد خبر: 66147
تاریخ انتشار: 1396/11/25 - 18:29:37

جلسه جوانان با موضوع بررسي حوزه ازدواج و هماهنگي برگزاري همايش ازدواج آسان

جلسه جوانان با موضوع بررسي حوزه ازدواج و هماهنگي برگزاري همايش ازدواج آسان با حضور معاون فرماندار شهرستان اسفراين و سرپرست معاونت فرهنگي و ساماندهي امور جوانان اداره كل ورزش و جوانان خراسان شمالي و ساير اعضا در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد .
جلسه جوانان با موضوع بررسي حوزه ازدواج و هماهنگي برگزاري همايش ازدواج آسان ,

به گزارش سپهرآیین ، پرویزی معاون فرماندار اسفراین ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به موضوع جلسه اشاره نمود و گفت: یکی از دغدغه ها در حوزه جوانان بحث ازدواج است و نیاز است که در این زمینه مسئولین تلاش جدی داشته باشند و نسبت به ساماندهی و کمک به جوانان همه نهادهای حمایتی موظف هستند که احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند تا موانع برطرف شود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث اشتغال و معضل بیکاری پرداخت و تصریح کرد: دولت اعتبارات قابل توجهی جهت اشتغال جوانان در بخش خصوصی مصوب کرده است و مسئولان اجرایی خصوصا بانکها با تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف تولیدی برای ایجاد اشتغال تلاش نمایند .
معاون فرماندار اسفراین همچنین در خصوص آموزش رایگان به زنان سرپرست خانواده گفت : آموزش مشاغل به روز و مورد نیاز جامعه و آموزش کاربردی و اصولی یکی از نیازهای شهرستان می باشد و تشکیل سمن های مرتبط بعنوان سازمانهای توانمند می تواند بسیاری از زیرساختهای اساسی ازدواج را در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی در این حوزه مهیا سازد.
وی خاطرنشان ساخت :از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته به استان در خصوص احداث خانه جوان سهم این شهرستان ۵میلیارد ریال می باشد .
فیروزه معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز به افزایش میانگین سن ازدواج و بی رغبتی جوانان به تشکیل خانواده پرداخت و گفت: ما در ستاد ساماندهی امور جوانان با یک جامعه بزرگ از مخاطبین با انگیزه ها و خواسته های متفاوت روبرو هستیم که باید با برنامه ریزی درست و ارائه راهکار مناسب آنها را هدایت کنیم و با توجه به مشکلات جدی در حوزه آسیبهای اجتماعی با ازدواج بهنگام و آسان در پایداری زندگی به جوانان کمک نماییم.
فیروزه در ادامه جلسه به شرکت تعاونی خانه و زندگی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت : به زودی شرکت تعاونی خانه و زندگی در استان با رویکرد کمک به زوجهای جوان در تامین مایحتاج اولیه زندگی با پرداخت تسهیلات قابل توجهی تاسیس خواهد شد و همچنین به زوجهای جوانی که از حداقل امکانات جهت تشکیل خانواده محروم هستند بسته حمایتی نیز ارائه خواهد شد . 
برگزاری جشنواره ازدواج آسان در اسفندماه ، معرفی جوانان الگوساز در زمینه ازدواج ، آموزش مهارتهای زندگی براساس آموزه های دینی در کارگاههای آموزشی، نیازسنجی و بازاریابی شهرستان در حوزه آموزش به زنان سرپرست خانوار از مصوبات پیشنهادی جلسه امروز بود.
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر