سرویس اجتماعی | کد خبر: 65904
تاریخ انتشار: 1396/11/23 - 12:21:44

کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری در اسفراین

مسئول کانون مداحان شهرستان اسفراین گفت: کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری با حضور استاد مدعو از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور مداحان و هیئات مذهبی در این شهرستان برگزار شد.
کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری در اسفراین ,کانون مداحان اسفراین

 به گزارش سپهرآیین ، علی اصغر قلعه نوعی مسئول کانون مداحان شهرستان اسفراین گفت: کارگاه آموزشی جریان شناسی تکفیری با حضور استاد مدعو حجت‌الاسلام مصطفی رنجبر از سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی با حضور مداحان و هیئات مذهبی در این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رنجبر با اشاره به هجوم دشمن و لزوم شناسایی آنان در دنیای مجازی گفت: با آگاهی و بصیرت افزایی می توان نقشهای آنان را خنثی کرد.

وی درادامه با اشاره به جایگاه مداحان و هیئت های مذهبی در شکل گیری انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی در جوانان افزود: تمام جریان‌های تکفیری از دل سلفیه بیرون آمده‌اند، بنابراین شناخت آن‌ها، بدون شناخت سلفیه امکان‌پذیر نیست و چون تمام افکار سلفی‌‌گری وابستگی کامل به آرای ابن تیمیه دارد؛ به همین جهت ابتدا باید تفکرات ابن تیمیه را شناخت و سپس درباره جریان‌های تکفیری کار کرد.

حجت‌الاسلام زنجبر اظهار داشت:ابن تیمیه با توسعه مفهوم عبادت، بسیاری از عقاید و اعمال مسلمانان، به‌ویژه احترام به قبور را از مصادیق شرک دانست و فاعلانش را از مسلمانی خارج و متهم به کفر و شرک کرد.

وی خاطر نشان کرد: وی با حرام دانستن تقلید از ائمه اربعه و اعتقاد به انفتاح باب اجتهاد، خود را مجتهد مطلق دانست و حتی فتوا داد که تقلید از ائمه اربعه کفر و ارتداد است،همین مسئله باعث شد که امروزه در نگاه پیروانش، تقلید حرام باشد و مجتهدانی مثل: اسامه‌بن‌لادن و زرقاوی ظهور کنند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر