سرویس اجتماعی | کد خبر: 65902
تاریخ انتشار: 1396/11/21 - 19:20:55

امام جمعه شهرستان اسفراین:

بیداری اسلامی و پیروزی های اخیر محور مقاومت از آثار انقلاب اسلامی ایران در منطقه است

امام جمعه شهرستان اسفراین گفت: بیداری اسلامی و پیروزی های اخیر محور مقاومت که اخیرا در منطقه ایجاد شده است بلاشک ماه عسل کارکردها و رویکرد های انقلاب اسلامی ایران است.
بیداری اسلامی و پیروزی های اخیر محور مقاومت از آثار انقلاب اسلامی ایران در منطقه است,امام جمعه اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، حجت الاسلام محمدیان امام جمعه محترم شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خدارا شاکر و سپاس گذاریم که بر ما توفیق داد تا در راستای رسالت همه انبیاو اولیا در خصوص دفع رهبران غیر الهی به جایگزین کردن رهبران الهی گام برداریم و ماه عسل آن پیروزی انقلاب اسلامی ایران شود.

وی با بیان آثار انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در همه عرصه های اجتماعی،سیاسی ،اقتصادی و بهداشتی  در یک رتبه بسیار ضعیفی قرار داشتیم و در عرصه بهداشتی در بسیاری از شهرهای ما پزشکان خارجی حضور داشتند که در حال حاضر می بینیم که پزشکان ما در دنیا سرآمد هستند و در رابطه با مسائل سیاسی نیز هیچ گونه استقلالی نداشتیم و اگر در یک جمله خلاصه کنیم تمام بدی هایی که بناست یک حکومت داشته باشد در نظام سابق بوده است.

حجت الاسلام محمدیان با اشاره به تاثیر انقلاب در منطقه و جهان نیز گفت: به مرور زمان این حرکت های انقلاب ما، خودش را در جهان اسلام پیدا کرد چرا که در سابق طوری القا کرده بودند که اسلام ناکارآمد است و از این حساب خیلی از مسلمان ها حتی خجالت می کشیدند در مکان های عمومی نماز بخوانددو بگویند ما مسلمان هستیم ولی در سایه انقلاب اسلامی و کارکردها و رویکرد های خوبی که از خودش نشان داد میبینیم که نام بردن از اسلام جز افتهارات محسوب می شود.

ایشان با اشاره به دیگر آثار انقلاب اسلامی افزود:بیداری اسلامی که اخیرا در منطقه ایجاد شده است بلاشک ماه عسل کارکردها و رویکرد های انقلاب اسلامی ایران بود ولی از آنجایی که این کشور ها فاقد رهبری قوی بودند نتوانستند از این بیداری بهره برداری کنندو مبدل به حکومت شود.

وی گفت: ماهیت انقلاب ما فقط برای جهان اسلام نیست و برای کشور های غیر مسلمان نیز است و بسیاری از کشور های غیر مسلمان چون از تاثیرات آن هراس داشتند داعش را ساختند تا برای دفاع از خودشان باشد.

امام جمعه شهرستان در رابطه با پاسخگویی نیاز های انقلاب نیز بیان کرد: از حیث سیاسی ما پاسخگو هستیم و در مسائل اجتماعی و بهداشتی پیشرفت هایی داشته ایم و فقط  در مقوله اقتصادی ضعف هایی داریم که نیاز به کار بیشتر است  که این ضعف ها باید برطرف شود.

وی با اشاره به پیروزی های اخیر محور مقاومت در منطقه گفت: همین پیروزی های اخیر محور مقاومت در منطقه ثمره انقلاب سلامی است که آثار خودش را در منطقه خواهد گذاشت که این ها علاوه بر اینکه حاکمان منطقه را نگران کرد حامیان آن ها از جمله اروپا،آمریکا و اسرائیل را نگران کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در انتها گفت : اگر منصفانه قضاوت کنیم می بینیم که آثار انقلاب ما در منطقه حتی بیش از داخل کشور بوده است و ما مانند یک ماهی در دریا هستیم که قدر آب را نمی دانیم چرا که کسانی که مخصوصا جایگاه و مدیریت رهبری و پیشرفت های علمی در عرصه های مختلف را از ابیرون می بینند همانند مردم ما احساس شور و شعف می کنند.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر