سرویس اجتماعی | کد خبر: 65901
تاریخ انتشار: 1396/11/21 - 18:05:57

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای اسفراین:

آسفالت و احداث 1184 کیلومتر راه بعد از انقلاب در اسفراین

رئیس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای اسفراین گفت: به شکرانه انقلاب اسلامی ایران 1184 کیلومتر از راه های مال رو قبل از انقلاب ، آسفالت و احداث شده است.
آسفالت و احداث 1184 کیلومتر راه بعد از انقلاب در اسفراین,راهداری اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، ابراهیم ذاکری رئیس اداره  راهداری و حمل و نقل جاده ای اسفراین در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: از وظایف اصلی این اداره تهیه برنامه نگهداری و ترمیم راههای ارتباطی فرعی ، اصلی و روستایی و اجرای عملیات ترمیم راه ها ،نگهداری راهدار خانه ها ،حفظ حریم قانونی راههاو پاکسازی ،زیباسازی حریم راه ها است.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب در سطح شهرستان اسفراین هیچ گونه راه اسفالتی و احداثی نبوده و تمامی راه ها در آن زمان مال رو بوده است که به شکرانه انقلاب اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان اسفراین 1184 کیلومتر راه اسفالتی و احداثی ساخته شده است که از این مجموع 932 کیلومتر راه روستایی است که 323 کیلومتر از آن آسفالته و ما بقی شوسه و خاکی است.

ذاکر با اشاره به ساخت پل در جاده ها گفت: در حال حاظر در سطح جاده های اصلی و فرعی شهرستان 687 دستگاه پل وجود دارد که 45 دستگاه از این پل ها پل خاص با دهانه 8 متر است.

وی با بیان برنامه های این اداره در آینده گفت: یکی از اهداف اصلی ما بحث ایمن سازی و کاهش تصادفات جاده ای است که جهت تحقق این امر در محور سنخواست و بام ملایم سازی جاده ها را انجام خواهیم داد و همچنین در محور گراتی شانه سازی این محور را انجام خواهیم داد.

رئیس راهداری و حمل نقل جاده ای اسفراین در ادامه بیان کرد: یکی از دلایل اصلی بروز تصادفات در محور های شهرستان سرعت غیر مجاز است که به همین خاطر  برای کاهش تصادفات جاده ای، اقدام به ساخت دست انداز اسفالتی و پلاستیکی در محور های فرعی به اصلی و نصب  6 دوربین در محور های اصلی کرده ایم.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از بحث های ایمن سازی جاده ها نصب گاردیل و ایجاد کوپه خاک در محور ها است که به همین منظور در سال جاری 525 شاخه گاردیل در جاده ها نصب و همچنین در محورهای اسفراین-بجنورد و اسفراین بیدواز 40 کیلومتر کوپه خاک ایچاد شده است.

ذاکر از دیگر اقدامات این اداره در سال 96 گفت: اصلاح 3/5 کیلومتر شبکه روشنایی با اعتبار 105 میلیون تومان،آسفالت محور عمارت-علی آباد به طول 9/5 کیلومتر با اعتبار 460 میلیون تومان ،خط کشی 250 کیلو متر از و زیبا سازی و بوته کنی 410 کیلومتر از جاده ها و نصب 565 عدد علائم در جاده ها بوده است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر