سرویس اجتماعی | کد خبر: 65898
تاریخ انتشار: 1396/11/20 - 15:36:11

بهره برداری از 102 پروژه با حضور استاندار خراسان شمالی در اسفراین

استاندار خراسان شمالی همزمان با هشتمین روز از دهه فجر در سفر به شهرستان اسفراین ضمن حضور در روستای حسین آباد خانکور در آئین افتتاح متمرکز پروژه ها از 102 پروژه عمرانی و تولیدی شهرستان بهره برداری نمود.
بهره برداری  از 102 پروژه  با حضور استاندار خراسان شمالی در اسفراین ,

به گزارش سپهرآیین ، جواد نوروزی فرماندار اسفراین در آئین افتتاح متمرکز پروژه ها در روستای حسین آباد خانکور ضمن اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید از ابتدای سال 92 تا کنون گفت: با توجه به تورم بالای 50 درصدی و تحریم شدید اقتصادی در دولت دوازدهم ، 612 پروژه عمرانی از سال 92 تا ابتدای سال 96 در شهرستان اسفراین به بهره برداری رسیده است و در دهه فجر امسال بیش از صد پروژه عمرانی به بهره برداری خواهد رسید .


وی در ادامه به پروژه های افتتاحی در دهه فجر اشاره نمود و تصریح کرد: بُرد سیاسی دولت براساس شعار عمرانی است و اقداماتی که در این زمینه صورت گرفته است همه بیانگر خدمات عمرانی دولت جمهوری اسلامی است. در دهه فجر امسال ؛ با افتتاح پروژه گازرسانی به هفت روستای اسفراین؛ پایان جشن گازرسانی در شهرها و روستاهای شهرستان اسفراین را خواهیم داشت .
قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: یکی از دستاوردهای انقلاب؛ رسیدگی به نقاط محروم است و نگاه دولت جمهوری اسلامی هم بر این مبنا بوده و پیام انقلاب ، نیت خدمت رسانی به مردم و شنیدن صدای محرومیت است . 


رئیس مجمع نمایندگان استان از هماهنگی دولت و مجلس برای اختصاص اعتبارات ویژه در بحث اشتغال در قانون بودجه سال 97 خبر داد و گفت: آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی در جهت کاهش محرومیت روستائیان محقق نمی شود مگر با تعامل و هماهنگی دستگاهها ؛ و امیدواریم با حل نمودن مشکل زیرساختها مشکل اشتغال روستائیان را حل نماییم .
استاندار خراسان شمالی نیز در آئین بهره برداری متمرکز طرح های عمرانی و تولیدی شهرستان در روستای هدف فاقد بیکاری حسین آباد خانکور گفت: وظیفه ما بعنوان یک انسان و مدیر، تبدیل نگاه مخالف و منتقد به نگاه همراه و همدل است که این نگاه محدود کننده نیست و باعث توسعه و آبادانی خواهد شد . 
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه توسعه پایدار استان مستلزم توسعه روستاهاست افزود: باید با ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای روستائیان زمینه مهاجرپذیری کاهش یافته و این امر به صرف ایجاد و بهسازی راه و شبکه های خدماتی نیست . 
صالحی بیان داشت: برنامه های ستادی استان بر مبنای هر شهرستان برای روستاها شامل روستای فاقد بیکار ، سبز و هدف گردشگری عنوان شده است .
وی خاطر نشان ساخت : نرخ بیکاری در استان خراسان شمالی 9/9 درصد است و تا پایان سال 1400 با توجه به هدف گزاری و سیاست تعیین شده ، نرخ بیکاری به زیر 5 درصد خواهد رسید .

در پایان مراسم آئین افتتاح متمرکز 102 پروژه عمرانی و تولیدی شهرستان توسط استاندار خراسان شمالی برگزار شد. 
همچنین از تمبر یادبود جشن پایان گازرسانی به تمام شهرها و روستاهای شهرستان با حضور محمدرضا صالحی، رونمایی شد.

در ادامه مراسم افتتاح ،همزمان با سراسر کشور، آئین مراسم غبارروبی و گلباران مزار شهدای اسفراین با حضور استاندار،فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مدیران کل استانی و مسئولین شهرستان برگزار شد. 
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر