سرویس اجتماعی | کد خبر: 65680
تاریخ انتشار: 1396/11/14 - 12:10:30

سرمایی که سوزش، تن بی‌رمق مردگان را هم می‌لرزاند

غسال‌خانه اسفراین نه‌تنها تجهیزات گرمایشی ندارد بلکه تمام شیشه‌های آن نیز شکسته و باد و سرمای زمستانی هرلحظه میهمان آنجاست .
سرمایی که سوزش، تن بی‌رمق مردگان را هم می‌لرزاند,

به گزارش سپهرآیین ،  به نقل ازخبرگزاری فارس  گوشه‌ای از این شهر پرهیاهو عده‌ای به شغلی مشغول‌اند که فردا یا پس‌فردا میزبان تک‌تک ما و شریک حزن و اندوه بازماندگان ما می‌شوند تا جسمی را مهیای سفر به دیار باقی کنند، کسانی هستند که آخرین خدمات دنیایی را به ما ارائه کرده و جسم بی‌جانمان را مهیای سفری بی‌بازگشت می‌کنند این افراد کسی نیست جز غسالانی که  برای شست و شوی جسم بی‌روح  وارد  فضایی می‌شوند به نام غسال‌خانه .

بهشت‌زهرای شهرستان اسفراین در جنوب شرقی این شهر واقع‌شده که غسل‌خانه آن در محدودی انتهایی آن قرار دارد، جایی که وقتی وارد آن می‌شوی سوز جسم بی‌رمقت را  از شدت اندوه و حزن از دست دادن عزیزت، مضاعف می‌کند و حتی  مرده‌ها هم جسمشان از سرما سوز می‌زند و  به‌راحتی می‌شود گفت که تنها غسالخانه این شهرستان بی‌دروپیکر است .

جالب است  این غسال‌خانه نه‌تنها  تجهیزات گرمایشی ندارد بلکه تمام شیشه‌های آن نیز شکسته  و باد و سرمای زمستانی هرلحظه میهمان آنجاست .

اکرمی یکی از شهروندان اسفراین که به‌تازگی یکی از عزیزانش را ازدست‌داده دراین‌باره می‌گوید: شدت سرما را در غسالخانه تجربه کرده‌ام و برایم سؤال است  با این هزینه‌های گزافی که شهرداری برای دفن اموات دریافت می‌کند چرا یک‌لحظه به فکر مردگانی که در آنجا شسته می‌شوند و بازماندگانی که در انتظار هستند نیست .

حاج قاسم که سنی از او گذشته و بسیاری از دوستانش را تا جایگاه ابدی‌شان بدرقه کرده نیز از این موضوع نالان است و می‌گوید: کاش قدری بیشتر مسئولان ما به این موضوع فکر می‌کردند و حداقل مشکل سرمای این غسالخانه را رفع می‌کردند .

مردم اسفراین در روزهای سرد زمستان نمی‌دانند از غم از دست دادن عزیزشان گریه کنند یا از سوز سرمای انتظار پشت در غسالخانه بهشت‌زهرای شهرشان .

حال باید از حضرت عزرائیل بخواهیم در زمستان برای گرفتن جان هر یک از ما اسفراینی‌ها برنامه‌ریزی نکند.
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر