سرویس اجتماعی | کد خبر: 65611
تاریخ انتشار: 1396/11/03 - 19:07:51

معاون فرماندار اسفراین گفت:

دستگاه های اجرایی،آمادگی لازم جهت مواجه با حوادث غیرمترقبه را داشته باشند

معاون فرماندار اسفراین در اولین جلسه سالانه کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی شهرستان اسفراین گفت: دستگاههای اجرایی، ضمن تعامل با سازمان هواشناسی ؛آمادگی لازم را جهت مواجه با حوادث غیرمترقبه داشته باشند .
دستگاه های اجرایی،آمادگی لازم جهت مواجه با حوادث غیرمترقبه را داشته باشند,هواشناسی اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، اولین جلسه سالانه کارگروه توسعه هواشناسی کاربردی شهرستان اسفراین با حضور معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات اسفراین در محل سالن جلسات برگزار شد.
پرویزی معاون فرماندار اسفراین با اشاره به بحران خشکسالیهای اخیر بیان داشت: متاسفانه شهرستان با مشکل کمبود آب در سال جاری مواجه خواهد بود و با توجه به رویکرد پیش بینی اداره هواشناسی، ادارات با همکاری و تعامل و اطلاع از اخطارهای بحران آب و هواشناسی آمادگی لازم را داشته باشند .
وی در ادامه گفت : خوشبختانه با پیگیری در خصوص کاربردی شدن بحث هواشناسی و تشکیل ۶ کارگروه تخصصی در این زمینه اطلاع رسانی سریع برای کاهش خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه وجود دارد و هواشناسی در خدمت توسعه پایدار شهرستان خواهد بود .
مهدی کمالی مسئول هواشناسی کاربردی استان نیز در حاشیه این جلسه ضمن تقدیر از ریاست اداره هواشناسی این شهرستان گفت: خوشبختانه اسفراین جزو شهرستانهای نمونه در بحث هواشناسی است و تا کنون توانسته است ارتباطات موثری با سایر ادارات شهرستان داشته باشد. در زمینه هواشناسی ضمن همکاری دستگاهها با این سازمان باید در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیز زمینه تعامل بیشتر فراهم گردد و آب بعنوان سرمایه کشوری در سطح ملی شناخته شود و با توجه به بحران خشکسالیهای اخیر امیدواریم بتوانیم ضمن اطلاع رسانی دقیق ، با پیش بینی های مثمر ثمر آمادگی مقابله با هرگونه بحران را داشته باشیم .
فرهنگ سازی در خصوص تغییر روشهای آبیاری به آبیاری قطره ای ،اصلاح شبکه های فرسوده و مرمت آن جهت جلوگیری از هدر رفت آب ،نگاه ویژه ادارات جهت عبور از بحران کم آبی و اطلاع رسانی در خصوص اصلاح الگوی مصرف و استفاده از آب خاکستری در آبیاری فضای سبز از مصوبات پیشنهادی این جلسه بود.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر