سرویس اجتماعی | کد خبر: 65606
تاریخ انتشار: 1396/11/03 - 12:18:04

رشد همه جانبه دانشکده علوم پزشکی اسفراین در حوزه های مختلف سلامت

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک از رشد همه جانبه  این دانشکده در حوزه های مختلف  سلامت  خبر داد. 
رشد همه جانبه دانشکده علوم پزشکی اسفراین در حوزه های مختلف سلامت,دکتراسحق ایلدرآبادی+رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، دکتر اسحق ایلدر آبادی با بیان اینکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسفراین در تیرماه 93 از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مستقل شد گفت : با وجود نو پا بودن این دانشکده، امروز شاهد رشد همه جانبه و پیشرفت رو به جلو دانشکده علوم پزشکی اسفراین هستیم.
وی با اشاره به اینکه این دانشکده 120 هزار نفر جمعیت را در شهرستان اسفراین و شهر صفی آباد تحت پوشش دارد افزود : دو پروژه بزرگ درمانی کلینیک ویژه تخصصی و بلوک زایمانی در این شهرستان برای ارائه هر چه بهتر  خدمات سلامت به مردم  کلید خورده است.
  رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین همچنین از بهره برداری  کلینیک ویژه تخصصی در بهمن امسال خبر داد و افزود : در اردیبهشت 97 نیز شاهد افتتاح بلوک زایمانی خواهیم بود  که با بهره برداری از آن تعداد تخت های بیمارستان به 160 تخت افزایش می یابد.
دکتر ایلدرآبادی با اشاره به اینکه حضور پزشک متخصص در این  شهرستان  با رشد 41 درصدی  به 34 پزشک رسیده است گفت : در حال حاضر فقط در رشته های عفونی ، سرطان ، انکولوژی و مغز و اعصاب متخصص نداریم که برای جذب آنها نیز تمام تلاش خود را به کار می گیریم.
وی با بیان اینکه اکنون این دانشکده 13 عضو هیئت علمی دارد که در سال های آینده با جذب نیرو افزایش خواهند یافت گفت : برخی از تالیفات این اساتید در دانشگاه های دیگر تدریس می شود که این نشان  می دهد با حمایتهای بیشتر، این دانشکده در سطح کشور حرف های خوبی برای گفتن دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین بیماری های غیر واگیر دیابت ، فشار خون و چاقی راهمچون سایر شهر های کشورجزو چالش های مهم سلامت در این شهرستان عنوان کرد و گفت: بیماری سالک و بروسلوز((تب مالت)) از جمله بیماری های بومی این شهرستان هستند که معاونت بهداشتی برای کنترل آنها گام های مهمی را برداشته است.   
دکتر ایلدرآبادی در پایان این گفتگوی 15 دقیقه ای از پرداخت کارانه پرستاران در جشن روز پرستار خبر داد.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر