سرویس اجتماعی | کد خبر: 65605
تاریخ انتشار: 1396/11/03 - 12:12:59

خود ممیزی انرژی حرارتی در توزیع برق شهرستان اسفراین انجام شد

در راستای ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی، خود ممیزی انرژی حرارتی در مدیریت توزیع برق شهرستان اسفراین انجام شد.
خود ممیزی انرژی حرارتی در توزیع برق شهرستان اسفراین انجام شد,مدیر توزیع برق اسفراین

به گزارش سپهرآیین ،مدیر توزیع برق شهرستان اسفراین گفت: با توجه به اهمیت صیانت از منابع انرژی و ترویج این فرهنگ، فرایند خودممیزی انرژی با همکاری مدیریت گاز اسفراین در ساختمان توزیع برق این شهرستان انجام شد.
دیمه کار با بیان این که هر یک درجه افزایش دما، هزینه های گرمایشی را تا 18 درصد افزایش می دهد اظهار داشت: در همین راستا ضمن آموزش های ارائه شده از سوی کارکنان مدیریت گاز، دمای مطلوب فضاهای بسته 21 درجه و دمای مناسب راهروها 18 درجه تعیین شد.
وی با بیان این که مطابق این آموزش ها، فرایند اندازه گیری درجه حرارت واحدهای مختلف توزیع برق اسفراین به دقت انجام شد افزود: پس از اندازه گیری دما، مشخص شد، برخی اتاق ها و راهروهای ساختمان با حد استاندارد مطلوبیت دما فاصله دارند.
مدیر توزیع برق اسفراین با بیان این که عملیات استاندارد سازی دما با اقداماتی از جمله حذف بخاری های اضافه، بستن درزهای در و پنجره ها، مسدود سازی درب های ورود و خروج مازاد بر نیاز و استفاده از ترموستات برای تنظیم اتومات دما انجام شد، خاطرنشان کرد: پس از این اقدامات، عملیات اندازه گیری دما به صورت مجدد انجام و تطابق با دمای استاندارد تایید شد.
وی همچنین از نصب دماسنج در تمامی اتاق های ساختمان مدیریت توزیع برق اسفراین خبر داد و گفت: این اقدام کمک می کند تا تمامی همکاران نسبت به اهمیت ممیزی انرژی و حفظ شرایط استاندارد دمایی هشیار باشند.
دیمه کار روشن کردن وسایل گرمایشی در فصل سرد سال، یک ساعت پیش از آغاز ساعت اداری و خاموش کردن این وسایل، یک ساعت پیش از پایان ساعت اداری را از دیگر اقدامات توصیه شده مدیریت گاز اسفراین اعلام کرد که در ساختمان توزیع برق این شهرستان اجرایی شده است.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر