سرویس اجتماعی | کد خبر: 65511
تاریخ انتشار: 1396/10/26 - 22:47:06

ایجاد جاده سلامت،رفع مشکلات کشتارگاه اسفراین،جمع آوری نخاله های ساختمانی موضوعات مهم کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین

کاهش میزان نمک در نانوایی ها،ایجاد جاده سلامت،رفع مشکلات کشتارگاه اسفراین،جمع آوری نخاله های ساختمانی و برگزاری اولین مجمع سلامت اسفراین از مهمترین موضوعاتی بود که در این کارگروه مطرح شد.
ایجاد جاده سلامت،رفع مشکلات کشتارگاه اسفراین،جمع آوری نخاله های ساختمانی موضوعات مهم کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین,کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اسفراین به ریاست فرماندار و با حضور رییس دانشکده علوم پزشکی ، معاون بهداشت و اعضای این کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در این کارگروه با بیان اینکه متولی سلامت در این شهرستان دانشکده علوم پزشکی است گفت :برای تامین و حفظ سلامت مردم کلیه دستگاه های اجرایی می توانند به یاری دانشکده بیایند.
دکتر اسحق ایلدر آبادی هدف از تشکیل این کارگروه را هم اندیشی و بررسی راهکار های ارتقا کمی و کیفی خدمات سلامت در جامعه عنوان کرد.
 جواد نوروزی ،فرماندار اسفراین با توجه به اهمیت جلسات کارگروه سلامت، به نقش آموزش و آگاهی بخش عمومی خصوصا در زمینه فرهنگ سازی تاکید کرد و گفت: سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و موضوع بهداشت و سلامت عمومی جامعه از اولویتهای مهم این کارگروه می باشد .
 نوروزی با اشاره به مشکل پساب اسفراین ضمن تاکید بر بررسی وضعیت فاضلاب های روستایی و پیگیری مشکلات دفع فاضلاب روستاها توسط بازدید مستمر کارشناسان بهداشت؛ اذعان داشت: پیشنهاد می شود از پساب بعنوان آبیاری فضای سبز استفاده شده و به مردم در زمینه کاشت محصولات و چگونگی استفاده از پساب در آبیاری محصولات خاص آموزش و آگاهی لازم داده شود .
 رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، همچنین در خصوص وضعیت بهداشتی کشتارگاه دام اسفراین گفت : شهرداری مکان دیگری جهت احداث کشتارگاه در نظر گرفته و ما تلاش خواهیم کرد که اعتبار مورد نیاز جهت احداث کشتارگاه نیمه صنعتی را در سال آینده در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب کنیم .
 دکتر نیک پرست نیز در حاشیه این جلسه به بررسی مصوبات جلسه گذشته پرداخت و گفت: با برگزاری مجمع سلامت در شهرستان به ریاست فرماندار محترم با هدف فرهنگ سازی و تامین حمایتهای قانونی می توان بسیاری از دغدغه های مردم را در بحث سلامت حل نمود .

کاهش میزان نمک در نانوایی ها،ایجاد جاده سلامت،رفع مشکلات کشتارگاه اسفراین،جمع آوری نخاله های ساختمانی و برگزاری اولین مجمع سلامت اسفراین از مهمترین موضوعاتی بود که در این کارگروه مطرح شد.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر