سرویس اجتماعی | کد خبر: 65014
تاریخ انتشار: 1396/10/11 - 14:09:12

نماینده مردم اسفراین:

مطالبات به حق مردم از فرصت طلبی بدخواهان جداست/ حمایت از اشتغال در دستور کار کمیسیون تلفیق 

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم فشارهای اقتصادی فراوانی را تحمل می کنند اما باید مطالبات حقیقی مردم را از فرصت طلبی بد خواهان این نظام جدا کنیم.
مطالبات به حق مردم از فرصت طلبی بدخواهان جداست/ حمایت از اشتغال در دستور کار کمیسیون تلفیق ,دکتر هادی قوامی

به گزارش سپهرآیین ، هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین در رابطه با تجمعات و اغتشاشات اخیر اظهارکرد: آنچه مشخص است مردم در بخش اقتصادی مانند بیکاری،گرانی و رکود اقتصادی مشکلات زیادی دارند و این ها باعث فشار بر مردم شده است.
قوامی با بیان اینکه مجلس ،دولت و قوه قضاییه باید تلاش کنند این مشکلات برطرف شود، افزود:  دولت باید توجه ویژه ای به سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری نیز است، داشته باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: در شنیدن اعتراضات مردم اگر ما غفلت کنیم یک عده فرصت طلب که از  خارج  کشور هدایت می شوند و  نمی خواهند مطالبات مردم به گوش مسئولین برسد  بر موجی که ایجاد شده سوار می شوند و با نشانه رفتن اصل نظام مطالبات مردم را منحرف می کنند.
وی تصریح کرد:  قطعا ایجاد چنین شرایطی به ضرر همه مردم خواد شد ،چرا که این ها با ایجاد اغتشاش ، فرصت هارا به نقطه ضعف تبدیل می کنند. 
نماینده مردم اسفراین با انتقاد از حمایت نکردن دولت از تولیدات داخلی گفت: در سالی که رهبری آن را سال حمایت از تولید داخلی نامیده است انتظار از دولت این بود که با حمایت از شرکت لوله گستر اسفراین ،تولید این شرکت در سال 96 پنجاه درصد افزایش یابد نه اینکه خط تولید نورد آن هم تعطیل شود و این باعث ایجاد نگرانی و چالش شود و این مشکلات به شهرستان،استان و کشور سرایت کند.
وی افزود: مسئولین دولتی باید به جای فراهم کردن منافع یک عده رانت طلب که دنبال سود از واردات هستند باید با آن ها به شدت برخورد کنند و فضای تولید و اشتغال را رونق بخشند.
قوامی در رابطه با روش بیان اعتراضات مردم نیز اظهار کرد : در قانون اساسی برای بیان مطالبات مردم قوانینی پیش بینی شده است که تجمع کنندگان باید از طریق وزارت کشور درخواست مجوز کنند و از طریق قانون مطالبات خود را بیان کنند.
وی تاکید کرد: چرا که بیان مطالبات به روش غیر قانونی باعث سو استفاده بدخواهان نظام می شود و اصل مطالبات مردم به حاشیه می رود.
وی از  اقدامات مجلس شورای اسلامی در جهت  بهبود شرایط معیشتی مردم گفت: در حال حاضر نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق در حال بررسی لایحه بودجه هستند و آن مواردی که با منافع و مصالح مردم ، حمایت از اشتغال و تولید و اصلاح قیمت ها مرتبط است را بررسی و اعمال می نمایند.
نماینده مردم اسفراین همچنین گفت: در شرایط فعلی دولت باید تحرک خود را برای حل مشکلات اقتصادی بیشتر کند و برای شنیدن مشکلات مردم بیشتر در بین مردم باشند چرا که وقتی مردم ببینند حرف هایشان شنیده می شود و اقداماتی از سوی دولت در حال انجام است قطعا به روش دیگری مطالبات خود را بیان می کنند.
انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر