سرویس اجتماعی | کد خبر: 64758
تاریخ انتشار: 1396/10/05 - 19:01:40

فرماندار اسفراین:

اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب ،جلوگیری از ایجاد بحران آب در شهرستان باشد

فرماندار شهرستان اسفراین در جلسه شورای حفاظت آب اسفراین گفت: اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب ،جلوگیری از ایجاد بحران آب در شهرستان باشد.
اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب ،جلوگیری از ایجاد بحران آب در شهرستان باشد,

به گزارش سپهرآیین ، جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسفراین با حضور فرماندار شهرستان ، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان و اعضای شورای حفاظت از منابع آب در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار اسفراین در این جلسه با تاکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان گفت:اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان،جلوگیری از ایجاد بحران آب در شهرستان می باشد .آب یکی از زیرساختهای مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است .

وی در ادامه با اشاره به خشکسالیهای اخیر خصوصاً در سه ماهه سوم سال گفت: متاسفانه در بدترین شرایط بحران آبی مواجه هستیم و شرایط بوجود آمده ناشی از خشکسالیهای اخیر تغذیه سفره های زیرزمینی را نیز دچار مشکل شده است

جواد نوروزی عنوان کرد: تولید ناخالص ملی در شهرستان اسفراین پایین است و امروزه بحث مدیریت صحیح منابع آبی مطرح است که باعث حفظ منابع آبی خواهد شد . با مقایسه دریافت منابع آبی اسفراین نسبت به شهرهای اطراف باید یکسان سازی منابع آبی را در نظر داشته باشیم  و مسلما پژوهش و مطالعه در بحث آب کار علمی خواهد بود.

در ادامه جلسه معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی نیز به طرح مدیریت کشاورزی و اعتماد مردم و مدیر اشاره نمود و عنوان کرد: این طرح مباحث اجتماعی و روستایی را در بر گرفته و برای مدیریت بهتر توزیع آب در بخش کشاورزی اجرای طرح ضروری به نظر می رسد

وی افزود: با توجه به اینکه دشت اسفراین جز سه دشت بحرانی و پایلوت در سطح استان می باشد و متوسط افت آب در شهرستان اسفراین ۷۰ سانتی متر در سال است پس باید طرح های  کنترل و بهره برداری از منابع آب ، تجهیز کنتور هوشمند ، افزایش سطوح آبیاری ، کنترل اضافه برداشت چاههای مجاز ، تجمیع آبیاری و انسداد چاههای غیرمجاز را اجرا نمود.

انتهای پیام/

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر