سرویس اجتماعی | کد خبر: 64607
تاریخ انتشار: 1396/09/28 - 13:49:37

جریمه، کابوس رانندگان تاکسی بدون ایستگاه در اسفراین

به دلیل کوچک بودن ایستگاه تاکسی در خیابان امام خمینی ، همه روزه تعدادی از تاکسی داران در این خیابان جریمه می شوند که این معضلی برای رانندگان تاکسی شده است.
جریمه، کابوس رانندگان تاکسی بدون ایستگاه در اسفراین,مشکلات تاکسی داران اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، شهر اسفراین دارای ۲۴۵ تاکسی درون شهری است که همه روزه از ساعت ۷ صبح الی ۲۲ شب جابجایی مسافران  را انجام می دهند، ایستگاه های تاکسی شهرستان که شامل ایستگاه خیابان امام خمینی تا دانشگاه فنی مهندسی و بالعکس، ایستگاه خیابان امام رضا تا شهرک فرهنگیان و بالعکس، ایستگاه خیابان معلم تا میدان کشتی و  بالعکس ،ایستگاه خیابان فرومندی تا تامین اجتماعی و بالعکس، ایستگاه خیابان طالقانی تا انتهای آن و بالعکس می باشد که مبدا و مقصد اصلی تاکسی های درون شهری در شهرستان میدان مرکزی شهر یا همان میدان امام خمینی است.

طبق قانون جدید راهنمایی رانندگی شهرستان پارک خودرو در دور میدان امام خمینی ممنوع است و با نصب دوربین خودروها را جریمه می کنند که  این باعث جریمه هر روز تعداد زیادی از تاکسی ها به خصوص تاکسی های ایستگاه خیابان امام خمینی و نارضایتی آن ها شده است ،ایستگاه خیابان امام خمینی به دلیل قرار داشتن فرمانداری شهرستان، شهرداری ،دانشگاه آزاد ،دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی مهندسی ،دادگستری و نیروی انتظامی  از ایستگاه های اصلی شهر به حساب می‌آید و همه روزه تعداد زیادی مسافر را جابجا میکند.

این ایستگاه به دلیل کم بودن عرض خیابان امام خمینی بسیار کوچک بوده و تاکسی داران جهت گرفتن نوبت برای سوار کردن مسافر مجبور هستند دور میدان پارک کنند که با جریمه راهنمایی رانندگی همراه می‌شوند و چندین بار نیز در این موضوع با مامورین راهنمایی رانندگی درگیری داشته‌اند.

با آن که 245 تاکسی درون شهری بسیار بیشتر از ظرفیت اسفراین می باشد ولی با این حال تعدادی از خیابان های بزرگ شهر از جمله خیابان مطهری،اسفراینی و سید جمال  محروم از داشتن خط تاکسی می باشد و این باعث مشکلات زیادی برای مردمان ساکن این خیابان ا شده است.

تقی زاده یکی از رانندگان تاکسی می گوید: از یک ماه گذشته نرخ کرایه تاکسی در اسفراین ده درصد گران شده است و کرایه 500 تومان 550 تومان شده است که این نیز معضلی برای مردم و تاکسی داران شده است و به دلیل نبود خورد 50 تومانی بسیاری از تاکسی داران یا کرایه 500 تومان سابق را دریافت می کنند و یا به بهانه نداشتن خورد 600 از مسافر کرایه دریافت می کنند که تخلف می باشد.

حسینی از رانندگان با سابقه اسفراین می گوید: از دیگر مشکلات تاکسی داران اسفراین اعطای مجوز  تاکسی بیشتر از ظرفیت شهر بخصوص به بازنشستگاه ادارات است که این مورد باعث اعتراض بسیاری از تاکسی داران شده است و یکی از  دلیل افزایش تعداد تاکسی در سطح شهر، دادن مجوز تاکسی به بازنشسته ها است.

ناظری مسئول حمل و نقل و ترافیک شهرداری می گوید: با اجرای طرح جامع ترافیکی شهرستان اسفراین بسیاری از مشکلات تاکسی داران شهرستان بخصوص مشکلات تاکسی داران ایستگاه امام خمینی  حل می شود.

وی می گوید این طرح در حال حاظر در مرحله مطالعه می باشد و تا چند ماه آینده به مرحله اجرا می رسد و با اجرایی شدن این طرح بسیار از مشکلات ترافیکی شهر و تاکسی داران حل می شود.

ناظری در رابطه با مشکلات تاکسی داران در  ایستگاه امام خمینی می گوید: این ایستگاه جز ایستگاه های گردشی می باشد و راننده تاکسی نباید در ایستگاه برای سوار کردن مسافر توقف نماید و باید  در حال گردش باشد و در چند سال گذشته ما چندین مرتبه برای حل این مشکل به نمایندگان تاکسی ران ها پیشنهاد داده ایم که در مقابل کوچه خیریه و مقابل کمیته امداد نیز دو ایستگاه جدید برای حل این مشکل اضافه نماییم که با مخالفت نمایندگان آن ها روبرو شده ایم.

مسئول حمل و نقل و ترافیک شهرداری در رابطه با نبود تاکسی در تعدادی از خیابان اصلی شهر می گوید: در چند سال گذشته با درخواست مردم تعدادی تاکسی در این خیابان ها قرار دادیم که به دلیل استقبال نکردن مردم و سود آوری پایین برای تاکسی ها، ان ها نیز از مسافر کشی در این مسیر ها منصرف شدند.

وی در رابطه با تعدد تاکسی در سطح شهر نیز گفت: ما هم قبول داریم که 245 تاکسی برای اسفراین بیشتر از ظرفیت است و به همین دلیل در چند سال گذشته هیچ مجوز جدید برای تاکسی نداده ایم و حتی با انتقال برخی از تاکسی ها از شهر های دیگر به اسفراین نیز مخالفت کرده ایم.

ناظری در انتها از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بخصوص در بحث اخذ کرایه اضافی یا برخورد ناشایست بامسافرین از سوی رانندگان تاکسی، مراتب را به تاکسی رانی شهرداری گزارش کنند تا با متخلفین برخورد قانونی شود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر