سرویس مذهبی | کد خبر: 64548
تاریخ انتشار: 1396/09/27 - 13:10:37

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

نماز خاکریز اول در دین اسلام و خط مقدم مبارزه با شیطان است

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در اولین اجلاسیه نماز و فضای مجازی در شهرستان اسفراین گفت: نماز خاکریز اول در دین اسلام و خط مقدم مبارزه با شیطان است.
نماز خاکریز اول در دین اسلام  و خط مقدم مبارزه با شیطان است,اجلاسیه نماز و فضای مجازی در شهرستان اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، صبح امروز اولین اجلاسیه نماز و فضای مجازی شهرستان اسفراین با حضور آیت الله یعقوبی امام جمعه بجنورد،حجت الاسلام احمدی فر رئیس ستاد اقامه نماز استان خراسان شمالی، حجت الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین ، جواد نوروزی فرماندار اسفراین و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام احمدی فر رئییس ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در این مراسم با گرامی داشت حضور با شکوه مردم اسفراین در استقبال از مقام معظم رهبری در 22 مهر گفت: نزدیک به 25 سال است که اجلاسیه نماز در کشور برگزار می گردد و هر ساله حضرت آقا در این مراسم پیامی صادر می کنند و تاکید بر برگزاری هر ساله آن دارند.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم سال آینده اجلاسیه نماز سراسر کشور را در بجنور برگزار نماییم و درخواستی مبنی بر اعلام آمادگی استان برای برگزاری اجلاسیه سراسری نماز از سوی نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار به ستاد اقامه نماز کشور ارسال می شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان در هدف از نامگذاری این اجلاسیه با نام نماز و فضای مجازی گفت: هدف از نام گذاری این اجلاسیه با نام فضای مجازی تولید محتوای مناسب با موضوع نماز و ترویج آن در فضای مجازی است.

وی با اشاره به سخنان رهبری در رابطه اهمیت فضای مجازی گفت: طبق آمار ها ایرانی ها روزانه نزدیک به هشت ساعت از فضای مجازی استفاده می کنند که ما باید از این فضای برای ترویج نماز استفاده کنیم و از همه می خواهیم که در این راه مارا کمک کنند.

آیت الله یعقوبی اما جمعه بجنورد نیز در این مراسم با گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و گرامی داشت شهید مدافع حرم شهرستان گفت: نماز خاکریز اول در دین اسلام  و خط مقدم مبارزه با شیطان است و باید این خاکریز را محکم  نگه داریم.

ایشان با اشاره به اهمیت نماز در آیات و احادیث گفت: یکی از موارد آسیب نماز غفلت است که این غفلت باعث اصلی گناهان و خلاف های ما است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به غفلت جوانان در فضای مجازی گفت: میانگین استفاده ما از فضای مجازی بیش از حد مجاز است و اگر در خلوت فضای مجازی در مسیر علم ،آگاهی و پیشرفت نباشیم از عبودیت دور خواهیم شد .

وی با شاره به فرصت های مناسب در فضای مجازی گفت: فضای مجازی بهترین فرصت است که آن را در خدمت دین و نماز قرار دهیم و باید مواظب باشیم که این فرصت ها تبدیل به تهدید نشود و از فضای مجازی شبهات دینی را پاسخ دهیم و این فضا بهترین مکان برای ترویج و معرفی  دین اسلام به دنیا است.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر