سرویس دهگردشی | کد خبر: 64517
تاریخ انتشار: 1396/09/26 - 13:29:13

نبود سالن ورزشی،خط تاکسی و فضای سبز مشکل اساسی روستای فرطان

روستای فرطان یکی از روستاهای بزرگ شهرستان اسفراین می باشد که دارای مشکلات زیادی از جمله نبود سالن ورزشی ، خط تاکسی و فضای سبز و پارک می باشد که مسئولین امر قول مساعد برای حل مشکلات این روستا داده اند.
نبود سالن ورزشی،خط تاکسی و فضای سبز مشکل اساسی روستای فرطان,روستای فرطان

به گزارش سپهرآیین ، روستای فرطان در دو کیلومتری شهر اسفراین قرار دارد که عمده فعالیت مردم این روستا دامپروری و کشاورزی است ، این روستا با جمعیت بیش از شش هزار نفر بزرگترین و مهاجر پذیر ترین روستای شهرستان به حساب می آید که 12 شهید تقدیم انقلاب کرده است.

مهدی مرادی عضو شورای فرطان در رابطه با مشکلات این روستا می گوید: متاسفانه با اینکه این روستا نزدیک ترین روستا به شهر می باشد ولی با مشکلات زیادی مواجه است که از مشکلات اصلی ان می توان به  نبود کتابخانه و یک کانون فرهنگی اشاره کرد.

وی می گوید: روستایی که شش هزار جمعیت دارد و دارای جوانان با استعداد و نخبه ای است چرا باید از داشتن  یک سالن و مکان ورزشی محروم باشد و جوانان روستا مجبور باشند که برای استفاده از سالن و مکان ورزشی به شهر مراجعه نمایند.

وی ادامه داد : تخلیه نخاله های ساختمانی در اطراف روستا توسط برخی دستگاه های خدماتی و شخصی از مشکلات این روستا است که مشکلات بهداشتی زیادی برای مردم روستا بوجود آورده است .

عضو شورای روستای فرطان در ادامه می گوید: این روستای بزرگ به هیچ عنوان فضای سبز نداشته و در 15 سال پیش مردم روستا دلخوش ساخت پارک جنگلی امام رضا بودند که متاسفانه  تعداد کثیری از درختان ان به دلیل عدم ابیاری و نگهداری خشک شده اند و بعد از 15 سال فقط تعداد کمی از درخت مانده است که ان ها نیز در حال خشک شدن می باشند.

وی یکی دیگر از مشکلات این روستای بزرگ را نبود خط تاکسی می داند و می گوید: مردم روستا هر روز برای رفتن به داخل شهر با مشکلات زیادی روبرو هستند چرا که خط تاکسی مجزا برای این روستا پیش بینی نشده است و فقط خط تاکسی امام رضا تا بیمارستان امام خمینی می باشد که آن ها نیز به شرط گرفتن کرایه بسیار بیشتر از حد مجاز حاضر به بردن مسافر تا ورودی روستا می شوند.

بدری بخشدار مرکزی اسفراین در رابطه با مشکلات مطرح شده روستای فرطان می گوید: روستای فرطان با آن که روستای بزرگی است ولی در چند سال گذشته از مشکلات زیادی رنج برده است که ما تمام توان را برای حل مشکلات این روستا با کمک مردم ،شوراو دهیار این روستا خواهیم گذاشت و برای جبران بودجه های این روستا به دهیار ان پیشنهاد کرده ایم که از تسهیلات خود دهیاری استفاده و با آن درآمد پایداری برای جبران هزینه ها داشته باشد.

وی در رابطه با نبود خطوط تاکسی در این روستا می گوید: تاکسی های درون شهری چون متعلق به شهرداری هستند تمامی خدمات آن ها باید در محدوده شهری باشد ولی برای حل مشکل تاکسی، دهیاری می تواند از طریق همین طرح تسهیلات درخواست خرید چند دستگاه تاکسی نماید و در روستا استفاده نماید.

بخشدار مرکزی با اشاره به نبود فضای ورزشی در این روستا می گوید: در حال حاضر جوانان این روستا می توانند از سالن ورزشی کارگران که نزدیک ترین سالن ورزشی به این روستا نیز است استفاده نمایند و ما نیز برای سهولت در استفاده از آن می توانیم مذاکراتی را با اداره کار داشته باشیم.

وی در رابطه با مشکل تخلیه نخاله های ساختمانی دراطراف این روستا نیز گفت: در سال های گذشته شهرداری نخاله های ساختمانی خود را در نزدیک این روستا تخلیه می کرد که با مذاکرات صورت گرفته با شورای شهر و شهرداری در حال حاضر این کار صورت نمی گیرد و خودرو های شخصی نیز که نخاله های ساختمانی را در اطراف این روستا تخلیه می کنند دهیار و شورای این روستا می توانند شماره پلاک خودرو متخلف را برداشته و به ما گزارش کنند تا با آن ها برخورد قانونی صورت گیرد چرا که یکی از تاکیدات مهم فرمانداری برخورد با این نوع تخلفات است.

انتهای پیام/

برچسب ها: روستای فرطان

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر