سرویس اجتماعی | کد خبر: 64442
تاریخ انتشار: 1396/09/22 - 15:55:19

۴۰ تا ۴۵ درصد بیماران خاص اسفراین تحت پوشش نظام پزشکی هستند

رئیس سازمان نظام پزشکی اسفراین گفت : ۴۰ تا ۴۵ درصد بیماران خاص این شهرستان تحت پوشش نظام پزشکی هستند و تمامی خدمات درمان و تهیه دارو و ایاب و ذهاب به صورت رایگان دریافت می کنند .
 ۴۰ تا ۴۵ درصد بیماران خاص اسفراین  تحت پوشش نظام پزشکی هستند,بیماران خاص اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، جلسه کمیسیون بیماران خاص با حضور معاون فرمانداری اسفراین ،  معاونین دانشکده علوم پزشکی و مدیران دستگاههای اجرایی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .
پرویزی ضمن تشکر از حضور مدعوین ، با اشاره به درخواستهای مکرر مراجعین درخصوص تشکیل انجمن های بیماران خاص گفت: خدمات رسانی در بحث بیماریهای خاص و صعب العلاج یکی از دغدغه های مهم شهرستان و این فرمانداری می باشد که با توجه به گسترش تعداد بیماران خاص و سرطانی در این شهرستان می طلبد که مسئولین بیش از گذشته موضوع را در جلسات خود عنوان نمایند و دنبال راهکارهای مناسب جهت یاری رساندن به بیماران باشند. 
در ادامه دکترشکوری، رئیس سازمان نظام پزشکی اسفراین ضمن برشمردن خدمات سازمان تامین اجتماعی گفت: حدود 40 تا 45 درصد از بیماران خاص تحت پوشش این سازمان می باشند و تمامی خدمات از نظر درمان و تهیه دارو و ایاب و ذهاب به صورت رایگان در اختیار بیماران خاص تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار می گیرد.
وی همچنین با اشاره به رفع مشکلات ساختاری نظام پزشکی قول مساعد درخصوص ویزیت رایگان بیماران خاص در تمامی مطبهای پرشکان شهر اسفراین را داد و گفت : مجمع خیرین سلامت اسفراین نیز در بحث خدمات دارویی به این بیماران می تواند حمایت مالی خوبی داشته باشد .
ثابتی رئیس بیمه خدمات درمانی نیز به بیمه ایرانیان اشاره نمود و گفت: با توجه به طرح تحول سلامت، فقط 50 درصد هزینه صدور دفترچه بیمه ایرانیان توسط خود شخص پرداخت خواهد شد.
در حاشیه این جلسه دکتر توحیدی معاونت درمان علوم پزشکی نیز درخصوص آمار بیماران خاص گفت: هم اکنون شهرستان اسفراین دارای 370 بیمار دیالیزی می باشد که سالیانه 180 میلیون ریال صرف هزینه های درمانی و دارویی این بیماران می شود . همجنین این شهرستان دارای 8 بیمار هموفیلی و تالاسمی و 18 بیمار ام اس می باشد  که خدمات تخت و تغذیه ای به صورت رایگان در اختیار این بیماران قرار می گیرد .


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر