سرویس اجتماعی | کد خبر: 63965
تاریخ انتشار: 1396/09/12 - 10:52:20

طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی در اسفراین اجرایی می شود

رئیس اداره صنعت ،معدن و تجات شهرستان اسفراین گفت: طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی با هدف ایجاد اشتغال در اسفراین اجرایی می شود.
طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی در اسفراین اجرایی می شود,طرح تسهیلات اشتغال زایی در مشاغل خانگی در اسفراین

به گزارش سپهرآیین ، حبیب الله صالح آبادی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت اسفراین در گفت و گو با خبرنگار سپهرآیین گفت: کسانی که دارای مجوز و مدارک فنی حرفه ای و مهارت لازم در زمینه قالی بافی و خیاطی هستند می توانند با مراجعه به اداره صنعت ،معدن و تجارت اسفراین با رائه مدارک لازم تشکیل پرونده دهند و بعد از ارائه مدارک مجوز مشاغل خانگی با تایید اداره کار و اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان برای متقاضیان صادر می شود و این مجوز به همراه درخواست آن ها به اداره کل صنعت و معدن تجارت خراسان شمالی ارسال و از آنجا با بانک های عامل هماهنگی صورت می گیرد.

صالح آبادی با اشاره به مبلغ وام پرداختی گفت: مبلغ پرداختی این تسهیلات بیست میلیون تومان با کارمزد 4 درصد بوده و زمان پرداخت آن نیز 36 ماهه می باشد.

وی در رابطه با استقبال همشهریان از این طرح گفت: با توجه به اینکه در سطح شهرستان افراد زیادی دارای مهارت در این دو نو شغل خانگی هستند استقبال مردم چشم گیر بوده است و در حال حاضر تعداد 70 مجوز مشاغل خانگی برای متقاضیان صادر شده است و برای پرداخت این تسهیلات از لحاظ تعدادی و سهمیه ای هیچ مشکلی نداریم.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت اسفراین در رابطه با مزایا و اهمیت این طرح گفت: اجرای طرح در وهله اول باعث افزایش گردش مالی در سطح شهرستان می شود و همچنین باعث ایجاد شغل که از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است برای تعدادی از همشهریان می شود.

صالح آبادی در رابطه با تخلفات صورت گرفته در اصناف شهرستان نیز  گفت: بیشترین تخلفات صورت گرفته در اصناف اسفراین مربوط به گران فروشی،عدم نصب نرخ نامه،عدم صدور صورت حساب و عرضه خارج از شبکه می باشد و در شش ماهه نخست امسال 2664 مورد بازدید و بازرسی از اصناف مختلف شهرستان داشته ایم که تعداد 66 مورد پرونده تشکیل شده است که از این تعداد 73 مورد تخلف صورت گرفته است و اصناف متخلف با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

وی در پایان از همه همشهریان خواست : در صورت مشاهده تخلف در هر یک از اصناف اسفراین با سامانه 124 تماس گرفته و طرح شکایت کنند و بازرسین ما در اولین فرصت پیگیر شکایات مطرح شده از سوی مردم خواهند بود.

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر