سرویس مذهبی | کد خبر: 63471
تاریخ انتشار: 1396/08/11 - 11:04:02

پیاده روی اربعین نشان از اتحاد شیعیان و مقدمات لشگر خراسانی/موکب یاران خراسانی اسفراین در شهر کربلا

در آستانه اعزام بزرگترین کاروان اربعین شهرستان اسفراین به پیاده روی اربعین ، جویای حال و هوای زائرین شدیم و مصاحبه تفصیلی با تعدادی از مسافرین و زائرین داشتیم زائرین اربعین اسفراین شیرینی و حکت اربعین را عشق به ولایت، مقدمات برپایی ظهور و مقدمات تشکیل لشگر خراسانی دانستند و همچنین مسئول عتبات عالیات شهرستان اسفراین از برپایی موکب یاران خراسانی در شهر کربلا میدان ساعت العلما ابتدای خیابان حر خبر داد.
پیاده روی اربعین نشان از اتحاد شیعیان و مقدمات لشگر خراسانی/موکب یاران خراسانی اسفراین در شهر کربلا,حضور مردم اسفراین در سفر اربعین

به گزارش سپهرآیین ، شوذب قصابی فرد از فعالین قرآنی شهرستان که چند سال است در پیاده روی اربعین شرکت می کند می گوید: پیاده روی اربعین  یک همایش عظیم جهانی است که آمادگی قبل از ظهور است و ان شالله بتوانیم در این راه اربعین پا در رکاب امام زمان باشیم.

یکی دیگر از همشهریان در رابطه با اهمیت و حکمت انجام پیاده روی اربعین بیان می کند: در آخر زمان سه لشگر از یمن ، شام و خراسان به یاری امام زمان (عج) قیام می کنند که به نظر من همین پیاده روی اربعین ، مقدمات تشکیل لشگر خراسانی است و ان شالله این همایش عظیم مقدمات ظهور امام زمان باشد.

رضا علیزاده از پاسداران بازنشسته و یادگاران هشت سال دفاع مقدس که به دلیل عوارض شیمیایی و جنگ تحمیلی از درد پا رنج می برد می گوید: با هر سختی و مشقتی و به عشق ولایت در این راهپیمایی عظیم شرکت خواهیم کرد تا به همه جهانیان ثابت کنیم که ما شیعیان همیشه متحد هستیم و این اتحاد و عشق به ولایت باعث شده است که دشمنان هیچ وقت جرات حمله به کشور را نداشته باشند.

مسئول کاروان میثاق با ولایت شهرستان اسفراین نیز اظهار می کند:  حدود 30 سال است که کاروان میثاق با ولایت شهرستان اسفراین در ایام اربعین با پای پیاده به سمت مشهد می روند که در چند سال گذشته با شکل گیری راهپیمایی عظیم اربعین ، این کاروان نیز همه ساله تعداد 300 نفر را برای حضور در راهپیمایی عظیم اربعین ثبت نام می نماید.

اسکندری در ادامه با بیان اینکه موکب یاران خراسانی دو سال است که برای پذیرایی از زائرین در اربعین توسط شهرستان اسفراین برپا شده است می گوید: این موکب در شهر کربلا میدان ساعت العلما در ابتدای خیابان (شارع) حر بر پا شده است.

عضو عتبات عالیات شهرستان اسفراین در رابطه با مقدار کمک های جمع آوری شده در شهرستان اسفراین نیز می فرماید: میزان کمک های جمع آوری شده در سطح شهرستان بیش از ده تن از انواع مواد غذایی بوده است که در یک هفته قبل به کربلا منتقل شده و قرار است در ایام اربعین تا 22 آبان ماه همه روزه در هر وعده پذیرای بیش از 4000 نفر از زائرین کربلا و اسفراینی در موکب یاران خراسانی باشیم.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر