سرویس اجتماعی | کد خبر: 63457
تاریخ انتشار: 1396/08/03 - 17:24:58

ناهنجاری های مادرزادی مهمترین عامل مرگ کودکان اسفراین است

به گزارش سپهرآیین، دبیرکمیته دانشگاهی بررسی مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه گفت: ناهنجاری های مادرزادی، مهمترین عامل مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه هم در کشور و هم در شهرستان اسفراین است.
ناهنجاری های مادرزادی مهمترین عامل مرگ کودکان اسفراین است,دانشکده علوم پزشکی اسفراین

به گزارش سپهرآیین ،معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسفراین در کمیته دانشگاهی بررسی مرگ کودکان 1 تا 59 ماهه که با حضور رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین و اعضای این کمیته برگزار شد گفت:  بعد از ناهنجاری های مادرزادی ، سوانح و حوادث نیز در رتبه دوم این مرگ و میر ها قرار گرفته است.
دکتر نادر نیک پرست با اشاره به اینکه مرگ این کودکان در سال 95 در شهرستان اسفراین 13 نفر بوده است و نسبت به سال 94 کاهش 80 درصدی داشته است گفت : شاخص مرگ کودکان در شهرستان اسفراین از میانگین کشوری پایین تر است و در حد مطلوبی قرار گرفته است.  
وی مسمومیت کودکان با متادون را از دیگر موارد مرگ کودکان در این شهرستان عنوان کرد و افزود : با برگزاری همایش ها و توزیع پمفلت های آموزشی توانستیم مرگ کودکان با این عامل را کاهش دهیم.
دبیرکمیته دانشگاهی بررسی مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه، شاخص مرگ کودکان را به عنوان یکی از شاخص های مهم سلامت برشمرد و افزود : در همین راستا معاونت بهداشتی فعالیت های همچون پشتیبانی فنی و تجهیزاتی از مراکز ، هماهنگی های درون و برون بخشی و آموزش را انجام داده است.
دکتر عباس نیک روش رئیس کمیته دانشگاهی بررسی مرگ و میر کودکان 1 تا 59 ماهه نیز در این جلسه ازمعاونت درمان دانشکده خواست: در راستای تحقق اهداف این کمیته مبنی بر کاهش مرگ کودکان اهتمام ویژه ای داشته باشند و برای استقرار پزشک متخصص اطفال ثابت در شهرستان تلاش نمایند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر