سرویس ورزشی | کد خبر: 63273
تاریخ انتشار: 1396/07/27 - 15:13:00

نبود سالن تخصصی مشکل اساسی هیات های ورزشی شهرستان اسفراین

به مناسبت 26 مهر ماه و هفته تربیت بدنی ، به بررسی مشکلات هیات های ورزشی شهرستان اسفراین پرداختیم. یکی از اساسی ترین مشکلات هیات های ورزشی شهرستان اسفراین نبود سالن و یا پیست استاندارد برای رشته های مختلف ورزشی است.
نبود سالن تخصصی مشکل اساسی هیات های ورزشی شهرستان اسفراین,هیات های ورزشی شهرستان اسفراین+اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین

به گزارش سپهرآیین، هیئت ورزشی تشکیلاتی است که به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد در جهت گسترش رشته یا رشته های ورزشی مربوطه و ایجاد انگیزه و نیز جذب آحاد مردم به امر ورزش و کشف استعدادها و بالا بردن سطح مهارت های ورزشی بر اساس اصول و مبانی پیش بینی شده در اهداف سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ذیربط ایجاد می گردد، نماینده و جانشین فدراسیون ورزشی مربوطه در استان و شهرستان می باشد که فعالیت های مرتبط در سطح شهرستان را را با هماهنگی اداره ورزش و جوانان   شهرستان و با رعایت کامل قوانین و مقررات مربوطه اجرا و نظارت می نماید.

از مهم ترین وظایف هیات های ورزشی در سطح شهر ها می توان به  تعمیم و گسترش رشته ورزشی در سطح شهرستان از طریق بکار گیری مربیان و کشف و جذب و پرورش استعداد ها و برگزاری کلاس های آموزشی – توجیهی تکمیلی در رده های مختلف سنی با اخذ مجوز از هیات استان و هماهنگی با اداره اداره ورزش وجوانان شهرستان و برگزاری مسابقات شهرستانی در رده های مختلف سنی با توجه به ضوابط و رعایت تقویم فدراسیون و انتخاب ، معرفی وپیش بینی لازم جهت آماده نمودن و اعزام افراد و تیمهای ورزشی شهرستان به مسابقات و اعزام داوران و مربیان شهرستان به کلاس های ارتقا ء درجه آموزشی و توجیهی با هماهنگی اداره ورزش وجوانان شهرستان نام برد.

 با توجه به وظایفی که برای هیات های ورزشی نام برده شد می توان به اهمیت هیات های ورزشی در توسعه ورزش یک شهرستان پی برد و با توجه به  26 مهر ماه روز تربیت بدنی بهانه ای شد که  با تعدادی از هیات های ورزشی شهرستان اسفراین به جهت بررسی مشکلات آن ها به گفت و گو بپردازیم.

خانم حدادیان (رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان اسفراین):

مهم ترین مشکل هیات ژیمناستیک شهرستان اسفراین نبود سالن تخصصی برای گسترش این رشته است.

خانم رمضانی رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان با بیان اینکه کمبود سالن مناسب برای این رشته از مشکلات اساسی ما است گفت:  با وجود این که سالن تخصصی این رشته 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما متاسفانه دوسال است که این پروژه تعطیل شده است.

وی همچنین افزود: از دیگر مشکلات ما کمبود وسایل مورد نیاز برای این رشته مادر و پایه و اطلاع رسانی بسیار کم در رسانه ها و اگاه کردن مردم در این زمینه است.

آقای قوتی ( دبیر هیات موتور سواری و اتوموبیل رانی شهرستان اسفراین):

اصلی ترین مشکل ما نبود پیست استاندارد برای برگزاری مسابقات است.

آقای قوتی دبیر هیات  موتور سواری و اتوموبیل رانی شهرستان اسفراین که یکی از فعال ترین هیات های ورزشی شهرستان نیز می باشد  گفت: پیست کراس روستای فرتان  یکی از بزرگترین پیست های موتور سواری کشور می باشد و توسط متخصصین و  ورزشکاران حرفه ای موتور کراس کشور طراحی شده است که در حال حاظر  با پیشرفت 75 درصدی  رها شده است که نیاز به کمک مسئولین دارد تا  با کمک های مالی هر چه سریعتر این پیست را افتتاح نماییم.

آقای جعفری (رئیس هیات دو و میدانی شهرستان اسفراین) :

نبود پیست مناسب و استاندارد از مهم ترین مشکلات ما است.

آقای جعفری رئیس هیات دو و میدانی شهرستان اسفراین نیز گفت مهم ترین مشکل ما نبود پیست استاندارد در سطح شهرستان به جهت توسعه این ورزش است و اینکه از دیگر مشکلات ما اختصاص ندادن اعتبار از طریق هیات استان به هیات شهرستان و همکاری نکردن آموزش و پرورش برای استعدادیابی در سطح مدارس است.

حامد حسین پور (رئیس هیات فوتبال شهرستان اسفراین) :

مهم ترین مشکل هیات فوتبال اسفراین ، مشکلات مالی است.

حامد حسین پور رئیس هیات فوتبال شهرستان اسفراین با شاره به اینکه احیا لیگ فوتبال ، توجه ویژه به فوتبال پایه و راه اندازی لیگ فوتسال اسفراین از سیاست های مسئولین جدید هیات فوتبال اسفراین است گفت: متاسفانه مشکلات مالی یکی از موانع اصلی رسیدن به این اهداف است.

وی همچنین گفت: از دیگر مشکلات هیات فوتبال شهرستان اسفراین می توان به همکاری نکردن ادارات غیر ورزشی شهرستان با هیات فوتبال و نبود داور و مربی تحصیل کرده در سطح شهرستان اشاره کرد.

به گزارش سپهرآیین، طی تماس خبرنگار سپهرآیین با سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین ، ایشان گفتند که در اولین فرصت پاسخگوی مشکلات مطرح شده هیات های ورزشی خواهیم بود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر