سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 63233
تاریخ انتشار: 1396/07/26 - 14:11:13

اولین مجمع بسیج شهرستان اسفراین در سال 96 تشکیل شد

اولین اجلاسیه مجمع بسیج شهرستان اسفراین با حضور اما جمعه محترم ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اسفراین ، جمعی از مسئولین شهرستان اسفراین ، نخبگان بسیجی شهرستان و اعضای کارگروه های بسیج در سالن همایش های بسیج برگزار شد.
اولین مجمع بسیج شهرستان اسفراین در سال 96 تشکیل شد,مجمع بسیج شهرستان اسفراین

به گزارش سپهرآیین، سرهنگ مهدی الهی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اسفراین و  نایب رئیس مجمع بسیج شهرستان اسفراین با تسلیت ایام سوگواری محرم وشهادت امام سجاد (ع) و با گرامی داشت ایام سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به شهرستان اسفراین در ابتدا از زحمات آقای علیرضا حسین آبادی به عنوان رئیس مجمع بسیج شهرستان تقدیر و تشکر کرد و گفت: یکی از ارکان اصلی و مهم نظام اسلامی ما مردم هستند و اگر نقش مردم از همان ابتدا انقلاب نمی بود مطمعنا انقلاب پیروز نمی شد و یا بعد از انقلاب نیز تاثیر حضور مردم در تمام صحنه ها از جمله هشت سال دفاع مقدس دیده ایم و در تمام این مدت دشمن نیز با  هجمه های مختلف از جمله در مسائل فرهنگی سعی در ناکارآمدی نظام داشته و تلاش کرده است که مردم را از نظام جدا نماید و یا سعی در القا بی تفاوتی مردم نسبت به نظام داشته ، که هیچ وقت موفق نبوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اسفراین در ادامه گفت: مجمع بسیج شهرستان محلی برای گردهمایی نخبگان بسیجی است که در هر چند مدت یک دوره از اجلاسیه آن برگزار می شود و در آن آسیب های مختلف شهرستان که قبلا در کارگروه های تخصصی تحقیق و بحث شده است  را بررسی می نماید و علل های بوجود آمدن این آسیب ها و راه کار های برای حل آن را بررسی و در مرحله بعد به جهت حل مشکلات آن ها را از مسئولین پیگیری می نماید.

وی در ادامه افزود: در شش ماهه نخست امسال مشکلات و آسیب های زیادی در کارگروه های تخصصی بسیج مورد بررسی قرار گرفته است که بناست امروز دو آسیب علل افزایش طلاق و آسیب های فضای مجازی مطرح شود.

سرکار خانم عباسی به عنوان رئیس کارگروه جامعه زنان ، لزوم بررسی طلاق به عنوان زیر بنای بخشی از آسیب های مجازی را مورد بررسی قرار دادند.وی در ابتدا به طرح موضوع اهمیت تشکیل خانواده از نظر اسلام پرداخت و احادیثی در رابطه با ضرورت تشکیل خانواده به عنوان راهی برای رسیدن به کمال و پیشرفت معنوی صحبت کرد

خانم عباسی در ادامه با اشاره به آیه 227 سوره بقره در رابطه با طلاق بحث هایی را ارائه نمودند و از منظر ائمه بحث طلاق در خانواده ها بررسی نمودند و گفتند که مهریه سنگین ، جهزیه سنگین،تجملات زیاد،اسراف ، خرید از مکان های معروف،هتل های پر خرج،لباس عروس پر هزینه و به رخ کشیدن ثروت ها هشت سنت غلط از نگاه مقام معظم رهبری است.

رئیس کارگروه جامعه زنان بسیج شهرستان در ادامه به بررسی علل و عوامل طلاق در شهرستان اسفراین پرداختند و گفتند که از دلایل مهم طلاق در شهرستان اسفراین عدم تفاهم اخلاقی،عدم تناسب فرهنگی،دخالت والدین،اعتیاد، ناباروری و مسائل جنسی است

خانم عباسی در ادامه با ارائه امار طلاق و ازدواج در چند سال گذشته شهرستان اسفراین به آسیب های ایجاد شده از طلاق در سطح شهرستان پرداخت و گفت: اعتیاد ، حاشیه نشینی،بیکاری، انحرافات اخلاقی و خشونت و ... از آسیب های طلاق در شهرستان اسفراین است.

وی در در انتها نیز راهکار هایی برای کاهش عوامل طلاق در سطح شهرستان پیشنهادداد که می توان به آموزش های قبل از ازدواج ، ایجاد اشتغال و ترویج و تسهیل ازدواج آسان نام برد.

در ادامه اجلاسیه دکتر اسکندری از اساتید دانشگاه های اسفراین نیز به بررسی آسیب های فضای مجازی پرداخت و صحبت هایی در رابطه با اعتیاد به فضای مجازی و راهکار هایی برای حل مشکل ان ارائه داد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر