سرویس اجتماعی | کد خبر: 63220
تاریخ انتشار: 1396/07/25 - 12:27:52

تشریح عملکرد شش ماهه نخست سال ۹۶ کمیته امداد شهرستان اسفراین

در شش‌ماهه نخست امسال ۱۲۷ خدمت عمرانی به ارزش ۵۳۰ میلیون تومان به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد اسفراین ارائه شده است.
تشریح  عملکرد شش ماهه نخست سال ۹۶ کمیته امداد شهرستان اسفراین,کمیته امداد اسفراین

به گزارش سپهرآیین به نقل از  سایت خبری کمیته امداد، مهدی منادی، رئیس کمیته امداد شهرستان اسفراین با اعلام اینکه در شش ماهه نخست سال ۹۶ بیش از ۱۰۵ واحد مسکونی خانوارهای تحت حمایت این نهاد مورد بازسازی وتعمیرات قرارگرفت، گفت: علاوه براین ۲۲ خانوار روستایی وشهری تحت حمایت این نهاد نیز صاحب خانه شدند.

منادی افزود: در نیمه نخست امسال ۱۵ خانوار روستایی و هفت خانوار شهری تحت حمایت این نهاد به برکت فعالیت‌های این نهاد کلید واحد مسکونی خود را تحویل گرفتند.

وی بابیان اینکه ۹۱ واحد مسکونی از مددجویان این شهرستان در همین مدت مورد تعمیرات کلی و جزئی قرار گرفت، یادآور شد: یک واحد مسکونی نیز برای یکی از خانوارهای مددجوی مهاجرت کننده به روستا ساخته و تحویل داده‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان اسفراین در بحث واحدهای نیمه‌تمام نیز یادآور شد: هم‌اکنون چهار واحد روستایی و هفت واحد شهری مددجویان این نهاد در حال اتمام هستند که به‌زودی به آنها واگذار می‌شوند.

منادی همچنین ساخت ۱۴ سرویس بهداشتی برای مددجویان این شهرستان را از سایر خدمات عمرانی این نهاد در نیمه نخست امسال بیان کرد وادمه داد: درمجموع در نیمه نخست سال ۹۶ بیش از ۵۳۰ میلیون تومان از محل صدقات، منابع دولتی، آورده مددجویان و تسهیلات بانکی برای خدمات ارائه‌شده عمرانی مددجویان هزینه شده است.

وی تأکید کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان و همچنین تعمیر و ساخت سرویس‌های بهداشتی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان از محل منابع دولتی و ۱۶ میلیون تومان نیز از محل صدقات هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان اسفراین ادامه داد: برای ساخت واحدهای مسکونی نیز ۱۲۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه در اختیار این مددجویان قرارگرفته است و ۶۳ میلیون تومان نیز آورده مددجویان بود.

منادی در ادامه به برنامه‌های آتی این نهاد در حوزه ساخت مسکن مددجویان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش قابل‌توجهی از خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد یک یا دو نفرِ هستند، بنابراین اولویت ما در مسکن مددجویان با خانوارهای عائله‌مند و پرجمعیت و دارای یتیم تا سه سال آینده است.

وی مسکن را مکمل اصلی اشتغال در بحث توانمندسازی مددجویان دانست و افزود: این نهاد در تلاش است با کاهش هزینه‌های ساخت مسکن فرآیند توانمندسازی و خودکفایی مددجویان را سرعت ببخشد./انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر