سرویس اجتماعی | کد خبر: 63027
تاریخ انتشار: 1396/07/18 - 20:25:15

تولید گیاهان دارویی برای اولین بار در اسفراین 

رئیس اداره امور عشایری شهرستان اسفراین از تولید گیاهان دارویی توسط عشایر این شهرستان برای اولین بار در منطقه تخته میرزا خبر داد . 
تولید گیاهان دارویی برای اولین بار در اسفراین ,اداره امور عشایری اسفراین+کشت گیاه دارویی در تخته میرزا

به گزارش گروه دریافت خبر سپهرآیین، به نقل از صدا و سیما امان الله حق شناس با اعلام این خبر  گفت : برای اولین بار در منطقه تخته میرزا گیاهان دارویی در سطح 5/2 هکنار توسط عشایر این شهرستان کشت گردیده است . 
وی گفت : گیاهان دارویی کشت شده از نوع مریم گلی ، آویشن باغی و به لیموچند ساله بوده که برای اولین سال کار جمع آوری انها نیز توسط عشایر انجام گرفته است . 
 رئیس اداره امور عشایری شهرستان اسفراین افزود : کشت این گیاهان زیر نظر کار گروه کشت گیاهان دارویی شهرستان و پژوهشکده گیاهان دارویی کشور می باشد . 
حق شناس گفت : با رایزنی های که نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با پژوهشکده گیاهان دارویی کشور بعمل آورده نشاء این گیاهان بصورت رایگان توسط پژوهشکده در اختیار عشایر منطقه قرار خواهد گرفت و سطح زیر کشت گیاهان دارویی برای سال آینده در این شهرستان به بیش از 20 هکتار افزایش خواهد یافت . 
وی اظهار داشت : بر اساس گفته کارشناسان پژوهشکده میزان درآمد حاصله از هر هکتار بین 25 تا 35 میلیون تومان می باشد که می تواند درآمدزایی خوبی برای قشر زحمتکش عشایر ایجاد نماید . 
رئیس اداره امور عشایری شهرستان اسفراین اشتغالزایی ، استفاده بهینه از مراتع ، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر به مناطق شهری ، بالا رفتن سطح درآمد عشایر و جلوگیری از تخریب مراتع را از مزایایی کشت گیاهان دارویی عنوان کرد.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر