سرویس اجتماعی | کد خبر: 62998
تاریخ انتشار: 1396/07/13 - 11:03:55

27 مورد انواع مختلف حیات وحش توسط دوستداران طبیعت به محیط زیست اسفراین تحویل شده است .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین گفت : از ابتدای امسال تعداد 27 مورد انواع مختلف حیات وحش توسط دوستداران طبیعت به محیط زیست شهرستان اسفراین تحویل شده است . 
 27 مورد انواع مختلف حیات وحش توسط دوستداران طبیعت به محیط زیست اسفراین تحویل شده است .,اداره حفاظت محیط زیست اسفراین

به گزارش گروه دریافت خبر سپهرآیین،  روح الله لایق با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار ما گفت : در روز گذشته یک قلاده گربه وحشی که در منطقه میاندشت اسفراین در حالی که بدلایل نامعلوم زخمی شده بود توسط یکی از دوستداران طبیعت زنده گیری و تحویل اداره محیط زیست این شهرستان گردیده است . 
وی گفت : همچنین یک راس بره میش وحشی که در نزدیکی منطقه سالوک ویک قطعه پرنده ابیا در سطح شهر اسفراین توسط دوستداران طبیعت و مردم خوب این شهرستان زنده گیری و به محیط زیست تحویل گردیده که پس از معاینات لازم در مناطق حفاظت شده و زیستگاههای این شهرستان رها سازی می شود . 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین افزود : از ابتدای امسال تعداد 27 مورد انواع مختلف حیات وحش توسط شامل پستانداران ، پرندگان و خزندگان که به دلایل مختلف دچار آسیب شده بودند توسط دوستداران طبیعت زنده گیری و به محیط زیست شهرستان اسفراین تحویل شده اند . 
لایق گفت : این حیوانات پس از تیمار و انجام معاینات دامپزشکی در صورت قابلیت در زیستگاههای مربوطه رها سازی شده اند . 
وی از تمامی هم استانی ها و شهروندان اسفراینی خواست در هنگام تردد در سطح زیستگاههای حیات وحش نسبت به رعایت حریم و اصول زیست محیطی اهتمام بیشتری بورزند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در زمینه شکارصید و یا مواجه با حیات وحش آسیب دیده مراتب را فورا به نزدیکترین محیطبانی یا اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند و یا با تلفن گویا 1540 تماس حاصل نمایند/صداو سیما


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر