سرویس اجتماعی | کد خبر: 62969
تاریخ انتشار: 1396/07/05 - 19:58:44

مراسم سوگواری " احلی من العسل " در اسفراین برگزار شد . 

هم‌زمان با سراسر کشور مراسم سوگواری " احلی من العسل " با حضور دانش‌آموزان در محل امامزاده سیدجعفر بن احمد (ع ) شهرستان اسفراین برگزار شد.
مراسم سوگواری

به گزارش گروه دریافت خبر سپهرآیین،  به مناسبت شهادت حضرت قاسم (ع) شهید نوجوان 13 ساله کربلا ، اجتماع دانش آموزان عاشورایی شهرستان اسفراین با عنوان " احلی من العسل " با حضور امام جمعه ، و مسوولین آموزش و پرورش در محل امامزاده سیدجعفر بن احمد (ع ) با هدف آشنایی نسل جوان با قیام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا برگزار شد . 
دانش‌آموزان در این مراسم به یاد ایثارگری‌های حضرت قاسم ابن الحسن (ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند . 
امام جمعه اسفراین در این مراسم معنوی با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبالله الحسین (ع) گفت : قاسم ابن الحسن(ع) که در واقعه عظیم عاشورا با لبیک به ندای امام حسین (ع) درراه دفاع از ولایت و امامت واژه " الموت احلی من العسل "  را معنی کرد ، الگوی بزرگی برای نسل نوجوان جامعه ایران است . 
وی گفت : عبارت " احلی من العسل " پاسخ حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا (ع) است که پرسیدند ، مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت گفت: مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل است . 
حجت الاسلام قدیر محمدیان افزود : برگزاری چنین برنامه های که با هدف انتقال فرهنگ عاشورا به دانش آموزان و آشنایی آنان با فلسفه قیام امام حسین (ع) برگزار می شود ، علاوه بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت ، زمینه امید به خدا را نیز تقویت می کند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر