سرویس اجتماعی | کد خبر: 61948
تاریخ انتشار: 1396/06/29 - 20:26:42

نشست شورای منطقه ای آموزش و پرورش و ستاد استقبال از مهر در اسفراین تشکیل شد

با حضور رئیس شورای منطقه ای آموزش و پرورش ، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی و دیگر اعضاء نشست شورای منطقه ای آموزش و پرورش و ستاد استقبال از مهر در اسفراین در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد . 
نشست شورای منطقه ای آموزش و پرورش و ستاد استقبال از مهر در اسفراین تشکیل شد,آموزش و پرورش اسفراین

به گزارش خبرنگار سپهرآیین،  با حضور رئیس شورای منطقه ای آموزش و پرورش ، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی و دیگر اعضاء نشست شورای منطقه ای آموزش و پرورش و ستاد استقبال از مهر در اسفراین در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان تشکیل شد . 
فرماندار اسفراین در این نشست گفت : آغاز سال تحصیلی جدید با ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و هفته دفاع مقدس مقارن شده که لازم است طوری برنامه‌ ریزی شود که مراسم استقبال از ماه مهر، در شأن محرم باشد . 
وی گفت : در سال تحصیلی جدید قریب به 20 هزار دانش آموز در 246 آموزشگاه شهر و روستا مشغول تحصیل خواهند شد و قریب به 2000 دانش آموز کلاس اولی پس از سنجش کامل سلامت وارد مدرسه می شوند . 
جواد نوروزی از از تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان خواست تا تمام ساز کارهای لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم نمایند ومحیطی شاد وبا نشاط همراه باامنیت برای دانش آموزان فراهم نمایند . 
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز با تشکر ازاعضای شورای منطقه ای آموزش و پرورش گفت : مهر ماه بهار تعلیم و تربیت است و امسال تقارن این ماه با ماه محرم  برنامه های مختلفی در زمینه آشنایی دانش آموزان با فلسفه قیام امام حسین (ع) در مدارس سطح استان اجرا می شود . 
علی شورزاده از آمادگی کل استان برای اغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود : با زیبا سازی ، ایمنی معابرو بهسازی مدارس تمام تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی در سطح استان فراهم است . 
مدیر اموزش و پرورش اسفراین نیز با ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های طرح استقبال از مهر گفت : بیش از 19 هزار دانش آموز سال تحصیلی را در 246 اموزشگاه شروع خواهند کرد . 
وی گفت : در کنکور امسال شهرستان اسفراین رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است که تعداد 76 نفر از دانش آموزان زیر رتبه 1000 بوده اند که از این تعداد 29 نفر در رشته پزشکی و 37 نفر به دانشگاه فرهنگیان راه پیدا کرده اند . 
واگذار ساختمان شهرک صنعتی عباس اباد به آموزش و پرورش ، شناسایی ساختمان های سایر ادارت که بلا استفاده می باشند جهت واگذاری به آموزش و پرورش و معرفی دانش آموزان بیمار بی بضاعت جهت درمان به دانشکده علوم پزشکی از مصوبات شورای منطقه ای آموزش و پرورش اسفراین بود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر