سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 60504
تاریخ انتشار: 1396/05/21 - 23:39:10

در کارگروه سلامت و امنیت غذایی عنوان شد:

قصه پر غصه پساب تسویه فاضلاب در مقصد کشاورزی

اسفراین- سپهرآیین- مدیر ارشد شهری در کارگروه سلامت و امنیت غذایی گفت: قریب به 10 درصد مساحت شهری یعنی 143 هکتار بافت فرسوده است که این خود مایه تهدید سلامت جامعه خواهد بود.
 قصه پر غصه پساب تسویه فاضلاب در مقصد کشاورزی,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

به گزارش سپهرآیین، بهره گیری از پساب تسویه فاضلاب به مقصد برخی از مصارف کشاورزی یک دغدغه فراگیر شده است.

دکتر «عباس نیک روش» رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسفراین با اعلام این مطلب در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین با تقدیر از خبرنگاران به عنوان منادیان و هادیان سلامت جامعه، گفت: باید کشت های صورت گرفته در این نقاط مدیریت شود و برای نظارت بر این مهم کارگروه مشترکی از جهاد کشاورزی، علوم پزشکی و ... تشکیل شده است.

«جواد نوروزی» فرماندار اسفراین هم در این نشست با اشاره به اینکه سلامت و امنیت غذایی یک مهم است و بدون شک به یک دستگاه اجرایی ختم نمی شود، گفت: در مسئله تامین سلامت و امنیت غذایی باید مقصدهای روستایی هم زیر ذره بین این کارگروه قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه در مسئله سلامت نباید از آموزش غفلت کرد، خاطر نشان کرد: سلامت باید جدی گرفته شود و نباید از ادای وظیفه شانه خالی کرد.

«مسلم نوری» شهردار اسفراین هم با تاکید بر اینکه باید برای رفع دغدغه سلامت از چرخه مصرف گوشت به دنبال احداث کشتارگاه صنعتی بود، افزود: در مورد تخلیه نخاله های ساختمانی در اراضی رها شده گاه خود دستگاه های اجرایی هم مقصر هستند ولی شهرداری برای این کار نقاطی را مشخص کرده است اما بسیاری از شهروندان از انتقال نخاله های ساختمانی شانه خالی می کنند.

وی اضافه کرد: قریب به 10 درصد مساحت شهری یعنی 143 هکتار بافت فرسوده است که این خود مایه تهدید سلامت جامعه خواهد بود.

دکتر «نادر نیک پرست» معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسفراین هم با اشاره به دستورکار این نشست و نشست بعدی کارگروه تاکید کرد: از 11 کودک نیازمند جراحی پلاستیک 8 تن مبتلا به سالک بوده اند.

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر