سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 60382
تاریخ انتشار: 1396/05/19 - 23:31:56

اسفراینی ها؛ در به در جای پارک

اسفراین- سپهرآیین- حقوق فروش پارکینگ که به صورت جریمه دریافت می شود باید در حساب متمرکز به نفع بنای پارکینگ با هدف تامین نیاز شهروندان و جبران کمبودها جمع آوری شود.
اسفراینی ها؛ در به در جای پارک,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

به گزارش سپهرآیین، شهروندان اسفراینی  هم چنان در شهر به خصوص در هسته مرکزی شهر برای حتی یک توقف چند دقیقه ای در به در جای پارک هستند، ماجرایی که به یک معضل جدی در شهر تبدیل شده است، تمرکز مراکز تجاری و خرید، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، ساختمان های پزشکان و داروخانه ها بیش از دیگر عوامل نیاز شهروندان را به حضور در هسته مرکزی شهر بیشتر کرده است، عاملی که خود موجب نیاز بیش از پیش شهروندان به پارکینگ برای خودروهای شخصی شده است.


یک شهروند اسفراینی با اشاره به اینکه یافتن فضای مناسب برای پارک خودرو یک دغدغه جدی برای هر شهروند اسفراینی در ساعات گوناگون از شبانه روز شده است، می گوید: متاسفانه این مشکل در هسته مرکزی شهر بیش از سایر نقاط به چالش جدی برای شهروندان تبدیل شده است.


«کریمی» می افزاید: پارکینگ های شهری در دل کوچه پس کوچه ها توسط بازاریان و اصناف در همان ساعات اولیه اشغال می شود که دیگر فضایی برای پارک خودروهای دیگر شهروندان باقی نمی ماند.


وی خاطر نشان می کند: هرچند طرح پارکبان در حاشیه معابر شهری از سوی مدیریت شهری موفق اجرا نشد، شهرداری باید برای تامین فضای پارک برای خودروهای سواری شخصی شهروندان تدبیر کند.

یکی دیگر از شهروندان اسفراینی با بیان اینکه تمرکز مراکز مورد نیاز شهروندان در هسته مرکزی شهر احساس نیاز به فضای پارکینگ را بیش از پیش نموده است، می گوید: اکنون اسفراینی ها در هر لحظه از ساعات اوج حضور شهروندان در شهر، دغدغه تامین فضای پارک برای خودروی شخصی خود دارند.


«امینی» می افزاید: متأسفانه  مراکز درمانی،ساختمان های پزشکان، بانک ها و موسسات اعتباری و مراکز خرید و تجاری هرچند تازه بنیان و نو ساز از داشتن فضای پارکینگ مورد نیاز برای حداقل صاحبان مشاغل خود محروم هستند.


وی خاطر نشان می کند: باید شهرداری برای شناسایی فضاهای فیزیکی و تغییر کاربری آن اهتمام جدی ورزد.


دیگر شهروند اسفراینی با اشاره به کمبودهای فضای پارکینگ در شهر به خصوص در هسته مرکزی شهر می گوید: مهم ترین عامل در افزایش مشکلات شهروندان برای یافتن فضای پارکینگ، اعطای پروانه پایان کار به ساختمان های تازه بنیان همراه با دریافت جریمه نبود پارکینگ، مشکلات نبود پارکینگ را مضاعف کرده است.


«حسین زاده» می افزاید: نبود پارکینگ یک مشکل اساسی است که شهروندان را با معضلات و چالش های فراوان روبرو کرده است.


وی خاطر نشان می کند: باید کاستی ها در نبود پارکینگ رفع گردد.


فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین نیز می گوید: نبود پارکینگ کافی در هسته مرکزی شهر یک معضل جدی است که مولد ترافیک است.


سرهنگ «جاوید مهری» می افزاید: پارک های لحظه ای در معابر اصلی در نقاط پارک ممنوع به معضل جدی تبدیل شده است.


شهردار اسفراین می گوید: فروش حق پارکینگ به ساختمان های تازه تاسیس تضعیف حقوق مردم است. 


«مسلم نوری» می افزاید: متاسفانه فروش پارکینگ به درآمد پایدار شهرداری در فرصت هایی تبدیل شده بوده‌است که تضعیف حقوق شهروندی است.


وی خاطر نشان می کند: حقوق فروش پارکینگ که به صورت جریمه دریافت می شود باید در حساب متمرکز به نفع بنای پارکینگ با هدف تامین نیاز شهروندان و جبران کمبودها جمع آوری شود.


وی تصریح می کند: نباید جریمه حق فروش پارکینگ در سایر بخش های توسعه شهر هزینه شود.


وی عنوان می کند: آمادگی داریم تا با همراهی بخش خصوصی پارکینگ های مشارکتی با حمایت مدیریت شهری بنا کنیم تا کاستی ها و کمبودهای شهری در نبود پارکینگ حل شود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر