سرویس اجتماعی | کد خبر: 60199
تاریخ انتشار: 1396/05/17 - 23:25:48

امام جمعه اسفراین تببین کرد:

رویارویی حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر آمریکایی/ با یک طلیعه مشترک اما دنیا تفاوت

اسفراین- سپهرآیین- امام جمعه اسفراین گفت: حقوق بشر آمریکایی وقتی به کار می آید که آمریکا در امور منطقه ای و بین المللی سر درگم می شود و به این بهانه دستاویز حقوق بشرآمریکایی می شود.
رویارویی حقوق بشر اسلامی با حقوق بشر آمریکایی/ با یک طلیعه مشترک اما دنیا تفاوت,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

به گزارش سپهرآیین، حجت الاسلام «قدیر محمدیان» امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی اسفراین با اشاره به این مهم که برای رسوایی آمریکا حقوق بشری کفایت است، گفت: امام جمعه اسفراین گفت: حقوق بشر آمریکایی وقتی به کار می آید که آمریکا در امور منطقه ای و بین المللی سر درگم می شود و به این بهانه دستاویز حقوق بشر آمریکایی می شود.

وی با اشاره به رسوایی آشکار آمریکا در تجلی حقوق بشر آمریکایی، خاطر نشان کرد: تلاش برای سقوط هواپیمای مسافربری با شماری بسیاری مسافر کودک و زن بی گناه توسط ناوآمریکایی نمونه ای از حقوق بشر آمریکایی است.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی اسفراین با بیان اینکه بسیاری از هم پیمانان آمریکا هم در تحقق حقوق بشر آمریکا با آن عهده بسته اند، افزود: حمایت صریح و آشکار از رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران، بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام، ترور ددمنشانه فاجعه هفتم تیر و شهادت شماری از خدمت گزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای ترور نافرجام مقام معظم رهبری در حادثه ششم تیر ماه، ترور آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب نمونه های دیگر از رسوایی آمریکای مدعی حقوق بشر است که خود ناقض این مهم در عرصه های منطقه ای و بین المللی است.

حجت الاسلام «قدیر محمدیان حمایت از تروریستم، پشتوانه تشکیل جریان های تروریستی و گروهک های مناطق در منطقه، مشارکت در حمله به کشورهای اسلامی را سکانس های دیگری از حقوق بشر آمریکایی دانست و افزود: دخالت آشکار در امور ملی دیگر کشورها هم خود جلوه ای از حقوق بشر آمریکایی است و همین حقوق  بشر آمریکایی برای رسوایی آمریکا کفایت است.

وی با تاکید بر اینکه حقوق بشر آمریکایی دقیقا نقطه مقابل حقوق بشر انسانی و اسلامی بر مبنای حفظ و اعتلای کرامت انسانی است، افزود: نباید لفظ مشترک حقوق بشر در دو جهت آمریکایی و اسلامی باعث شود تا چهره حقیقی حقوق بشر آمریکایی مصون بماند و حقوق بشر اسلامی هم کماکان زیر دیوار بی توجهی جهان اسلام مخفی و پنهان بماند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر