سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 59860
تاریخ انتشار: 1396/05/10 - 18:57:41

روایت سپهرآیین از فرصت انتقال خون برای اسفراینی ها

از خواب سنگین پروژه اسفراین تا توقف فعالیت تیم های سیار

اسفراین- سپهرآیین- قصه تلخ این است در انتقال خون خراسان شمالی، 86 پست مصوب دارد که فقط در19 پست مصوب نیرو جذب شده است و باقی پست ها فعلا بلا تصدی است.
از خواب سنگین پروژه اسفراین تا توقف فعالیت تیم های سیار,اسفراین، سپهرآیین، حرف مردم

به گزارش سپهرآیین، به گواه مطالب مستند، قصه احداث مرکز انتقال خون در اسفراین این چنین آغاز شده است؛ زمین احداث مرکز خونگیری ثابت اسفراین، حدود شش سال گذشته یعنی در سال 90، خریداری شد که تا سال 93 یعنی حدود 2 الی 3 سال زمین خواب بوده است.

بالاخره بعد از سه سال و در سال 93 با پیگیری فراوان و طرح موضوع و با تخصیص اعتبار اولیه، عملیات عمرانی مقدماتی با کسب مجوزهای لازم و تهیه نقشه مرکز و با پیش بینی های لازم برای آینده، پی کنی  آغاز شد، و خوشبختانه پیشرفت های خوبی حاصل شد اما بعد از آن به دلیل تحقق نیافتن اعتبارات پیش بینی شده، پیشرفت چندانی حاصل نشد .

در سال 95 نیز به دنبال طرح مشکلات موجود در مسئله اهدای خون در دیدار شخص مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی با استاندار وقت، قصه آنگونه روایت شد که شاید  همین نزدیکی بتوانیم شاهد جهش چشمگیر در پروژه راه اندازی  مرکز  خون گیری شهرستان اسفراین در آینده نزدیک  باشیم.

آنچه روایت می شود این است که در آزمون استخدامی دولت، بخشی از نیروهای مورد نیاز مرکز اسفراین به جز پزشک که متاسفانه متقاضی نداشته است، جذب شدند و برای تامین نیروی مورد نیاز مشکلی نخواهد داشت .

هرچند این قصه به سر منزل نرسید، اما زخم محرومیت اسفراینی ها از اهدای مستمر خون به عنوان یک سنت حسنه از درگاهی دیگر زخم گشود و شاهد توقف فرآیند خدمت رسانی تیم های سیار به دلیل نبود نیروی کافی بوده ایم، به استناد اظهار نظرهای مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی در گفتگو با یکی از رسانه های استان، اداره کل خراسان شمالی، 86 پست مصوب دارد که فقط در19 پست مصوب نیرو جذب شده است و باقی پست ها فعلا بلا تصدی است و لذا متاسفانه علیرغم تمایل به گسترش خدمات اهدای خون در کل استان در حال حاضراین امر امکان پذیر نمی باشد.

وی افزوده بود: توقف تیم های سیار مسأله ای فراگیر است و باید بدانیم اگر فعالیت تیم های سیار تداوم می یافت، تنها مرکز ثابت اهدای خون استان با مشکل مواجه می شد، لذا به اجبار و برای اینکه تامین خون مراکز درمانی سطح استان با مشکل مواجه نشود در شورای فنی اداره کل انتقال خون خراسان شمالی مقرر شد تا زمان جذب نیروهای جدیدالاستخدام تیم های سیاری محدود به تیم های اورژانسی باقی بماند اما امیدوار هستیم در آینده نزدیک و با بهره مندی از نیروهای جدید دوباره تمامی مردم عزیز استان از خدمات اهدای خون سیار برخوردار شوند.

ضریب سلامت خون اهداکنندگان مستمربالاتر است و ما نیز امیدواریم زمینه استقرار زیرساخت ها برای تحقق این مهم فراهم شود.

اسفراین ضریب سلامت بالایی دارد و اهداکنندگان مستمر زیادی را در گذشته داشته است امیدواریم به طور جدی پیگیری راه اندازی مرکز اهدای خون شهرستان اسفراین در دستورکار قرار گیرد و امید می رود در آینده ای نزدیک مردم خوب، نوع دوست و ایثارگر اسفراین شاهد استقرار مرکز ثابت خونگیری باشند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر