سرویس اقتصادی | کد خبر: 59630
تاریخ انتشار: 1396/05/03 - 22:04:54

رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

ریالی از اعتبارات توزان منطقه ای چه ملی چه استانی تخصیص نیافت/ نبود مدیریت یکپارچه هزینه آور است

اسفراین- سپهرآیین- باید بحث آمایش سرزمینی مورد توجه قرار گیرد و در بحث آمایش، صنایع تبدیلی وابسته به فلزات، زیرساخت های حمل و نقل و زیرساخت های گردشگری از مهم ترین اولویت های اسفراین هستند.
ریالی از اعتبارات توزان منطقه ای چه ملی چه استانی تخصیص نیافت/ نبود مدیریت یکپارچه هزینه آور است,اسفراین،فرمانداری،پورعیسی
به گزارش سپهرآیین، رییس سازمان مدیریت و بودجه خراسان شمالی با اشاره به اینکه این سازمان یک دستگاه فرادستگاهی است، افزود: توجه به مسئله اقتصاد مقاومتی، اولویت های سرمایه گذاری و خلق منابع جدید یک امری انکارناپذیر است.
«مجید پورعیسی» با اشاره به اینکه باید نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری در قالب یک کارگروه برنامه پنج ساله منطقه ای را بر پایه برنامه ششم توسعه مورد توجه و تدبیر قرار دهند، تاکید کرد: نبود مدیریت یکپارچه شهری و موازی کاری در مسائل یکی از مسائلی است که در بسیاری از مناطق با آن چه روستایی چه شهری روبرو هستیم.
وی با اشاره به اینکه باید در بسیاری از امور به سراغ دستگاه های معین رفت و با همدلی کار را پیش برد، اضافه کرد: مسئله اقتصاد مقاومتی یکی از این مسائل است که در استان با مشارکت سپاه، آستان قدس و دیگر نهاد مرتبط پیگیری می شود.
«مجید پورعیسی»  با تاکید بر تشکیل نشست های بررسی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان ها، تصریح کرد: باید بحث آمایش سرزمینی مورد توجه قرار گیرد و در بحث آمایش، صنایع تبدیلی وابسته به فلزات، زیرساخت های حمل و نقل و زیرساخت های گردشگری از مهم ترین اولویت های اسفراین هستند.
رییس سازمان مدیریت و بودجه خراسان شمالی با اشاره به بودجه 570 میلیارد تومانی خراسان شمالی در سال 95، افزود: تخصیص صد در صدی اعتبار 200 میلیارد تومانی سفر مقام معظم رهبری و تخصیص اعتبار 136 میلیارد تومانی تملک و دارایی های استان را شاهد بودیم اما ریالی از اعتبارات توزان منطقه ای چه ملی چه استانی تخصیص نیافت.
وی با اشاره به اینکه 570 میلیارد تومان اعتبار هم برای 96 پیگیری شده است، افزود: البته اعتبارات توازن منطقه ای هنوز به اعتبارات مصوب در این مرحله اضافه نشده است و به طور معمول از سوی سازمان برنامه و بودجه در 6 ماهه پایانی سال ابلاغ می شود.
«مجید پورعیسی»  با اشاره به اینکه از تعهد 1700 میلیارد تومانی اعتباری سفر مقام معظم رهبری یک هزار و 400 میلیارد تومان برای توسعه زیرساختی و زیربنایی اختصاص یافته است، تصریح کرد: در تعهد 660 میلیارد تومانی سفر ریاست جمهوری هم با اختصاص 56 درصدی، شاهد تخصیص 370 میلیارد تومان از این اعتبار بوده ایم.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر