سرویس در شهر | کد خبر: 59324
تاریخ انتشار: 1396/04/27 - 16:28:37

مدیر ارشد شهری اسفراین خبر داد:

احداث 3 پارک جدید در 26 هزار مترمربع

اسفراین- سپهرآیین- 26 هزار مترمربع در توسعه زیربنایی و زیرساختی بوستان ها، پارک ها و فضای سبز شهری در دستورکار قرار گرفت تا در یک سال گذشته شاهد بهره برداری از 3 پارک جدید باشیم.
احداث 3 پارک جدید در 26 هزار مترمربع ,اسفراین، سپهرآیین، شهرداری اسفراین

به گزارش سپهرآیین، 26 هزار مترمربع در توسعه زیربنایی و زیرساختی بوستان ها، پارک ها و فضای سبز شهری در دستورکار قرار گرفت تا در یک سال گذشته شاهد بهره برداری از 3 پارک جدید باشیم.

شهردار اسفراین با اشاره به اعتبار 12 میلیارد و 100 میلیون ریال این 3 پارک جدید به بهره برداری رسیده است، افزود: پارک های شهدای منا، دانشجو و طرح تکمیلی پارک قائم به بهره برداری رسیده است و در سال جاری احداث پارک ها فضاهای سبز جدید در 11 هزار مترمربع با اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون ریالی به عنوان برنامه پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: در تمامی پارک ها و بوستان های جدید الاحداث ضمن بهره گیری از آب غیرشرب از آبیاری های نوین بارانی مخفی شونده با هدف مدیریت مصرف آب استفاده کرده ایم.

«مسلم نوری» با اشاره به اینکه با توسعه عرصه تولید گل و گیاه مدیریت شهری در تولید گل و گیاه مورد نظر خود به خودکفایی رسیده است، افزود: ایجاد خزانه های تولید گل و گیاه و گل آرایی معابر شهری از دیگر دستاوردهای مدیریت شهری است.

وی با اشاره به بودجه 20 میلیارد و 915 میلیون تومانی سال گذشته، افزود: 45.6 درصد این اعتبار، عمرانی و 54.4 درصد آن اعتبارات جاری است که در سال جاری ضمن تصویب اعتبار 26 میلیارد و 500 میلیون تومانی سهم 50 درصدی برای اعتبارات عمرانی و جاری به میزان مساوی مورد تاکید قرار گرفته است.

شهردار اسفراین با اشاره به اینکه تیر گذشته شهرداری با بدهی 8 میلیارد تومانی تحویل وی شده است، تاکید کرد: با پرداخت بدهی در 12 ماه گذشته میزان بدهی به 4.1 میلیارد تومان رسیده است و با دریافت اسناد خزانه اسلامی به میزان 540 میلیون تومان تاکنون و پیگیری اخذ 3 میلیارد و 400 میلیون تومانی دیگر اسناد خزانه اسلامی از محل بدهی های سازمان ها و دستگاه ها به شهرداری اسفراین روند تسویه مطالبات طلبکاران از شهرداری هموار می شود.

وی در ادامه با اشاره به عملیات آسفالت معابر اصلی و فرعی شهری و بهسازی و مناسب سازی پیاده روهای شهری، افزود: رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان صاحب رسالت سترگ هستند.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر