سرویس سیاسی | کد خبر: 59264
تاریخ انتشار: 1396/04/27 - 11:17:13

خانه 'هابیتی' و صرفه جویی انرژی در استرالیا

کوالالامپور - ایرنا - یک فرد استرالیایی که خود را 'هابیت روزگار مدرن' می داند با ساخت خانه ای 'هابیتی' در مصرف انرژی رویه صرفه جویی را در پیش گرفته است.

            خانه 'هابیتی' و صرفه جویی انرژی در استرالیا,

به گزارش ایرنا، تارنمای 'ای.بی.سی' استرالیا روز سه شنبه در گزارشی به این ابتکار پرداخت و نوشت این خانه که حدود یکهزار تن خاک روی آن قرار دارد در منطقه 'کئویندالوپ' در فاصله 20 کیلومتری شهر 'بوسلتون' در غرب استرالیا قرار دارد.
خاک و سایر موادی که در روی این خانه قرار گرفته اند، باعث می شود دمای هوا در طول سال در یک درجه نسبتا مشخص باقی بماند و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.
'کرکوود' سازنده این خانه که اکنون در آن زندگی می کند، گفت که در هر چرخه (ماهیانه) 100 دلار در مصرف انرژی سرمایی و گرمایی صرفه جویی می کند.
دمای موجود در این خانه در زمستان در بدترین حالت سرمای شدید حدود 18 تا 19 درجه و در گرم ترین روزهای تابستان تنها 23 درجه است.
از آنجایی که این خانه زیر انبوهی از خاک قرار گرفته است، به رغم تصور عموم، اصلا تاریک نیست و دارای پنجره های بزرگی است که نور را به داخل خانه وارد می کند.
مالک استرالیایی این خانه امیدوار است سقف خانه اش در تابستان با گل پوشیده شود و انواع مختلف پرندگان و حشرات را به خانۀ اش بیاورد.
اجزای این خانه با 19 تن استیل با کیفیت ساخته شده و روی آن نیز با موادی که ضد آب هستند پوشیده شده است و کاملا ضد حریق است.
'گریف موریس' مدیر خانه های خورشیدی در استرالیا، گفت که شماری از این خانه ها در ایالت های شرقی استرالیا وجود داشته اند، اما استفاده از استیل در ساخت چهارچوب این خانه منحصر به فرد است.
وی افزود که این نوع خانه ها برای هر فردی مناسب نیستند، اما برای افرادی که در مناطق حاشیه ای زندگی می کنند و به ویژه بوته ها و درختان در آنجا وجود دارند گزینه ایده آلی محسوب می شوند.
مالک این خانه، درب خانه خود را در ماه سپتامبر به روی عموم باز می گذارد و امیدوار است دیگران نیز به طور متفاوتی در مورد ساخت این قبیل خانه فکر کنند.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*
برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر