سرویس سیاسی | کد خبر: 59207
تاریخ انتشار: 1396/04/25 - 16:12:15

وعده اردوغان برای جدا کردن سر خائنان به ترکیه

رئیس جمهوری ترکیه در تجمعی که شب گذشته به مناسب اولین سالگرد کودتای نافرجام این کشور برگزار شد، بار دیگر وعده خود مبنی بر اجرای مجدد مجازات اعدام در این کشور را تکرار کرد.
 وعده اردوغان برای جدا کردن سر خائنان به ترکیه ,

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه شنبه شب در تجمعی که به مناسبت اولین سالگرد کودتای نافرجام در این کشور برگزار شده بود، وعده داد که همه «خائنان به ملت» ترکیه مجازات خواهند شد.

اردوغان اظهار داشت: «پیش از هر چیز سر این خائنان را از بدن جدا خواهیم کرد.»

او همچنین بار دیگر وعده خود مبنی بر اجرای مجدد مجازات اعدام در ترکیه را تکرار کرد. رجب طیب اردوغان همچنین در این مراسم از طرح استفاده از لباس یک شکل «مانند گوانتانامو» برای افراد مظنون به دست داشتن در کودتای نافرجام سال گذشته سخن گفت.

طرح استفاده از لباس یک شکل برای مظنونان کودتای سال گذشته پس از آن صورت می‌گیرد که یکی از افراد متهم به دخالت در این کودتا با تیشرتی که بر روی آن کلمه «قهرمان» به زبان انگلیسی نقش بسته بود، در دادگاه حاضر شد.

به دنبال کودتای نافرجام سال گذشته در ترکیه که حدود 250 کشته بر جا گذاشت، حدود 150 هزار نفر در این کشور یا از کار برکنار و یا تعلیق شدند. بیش از 50 هزار تَن نیز به دنبال این کودتای نافرجام بازداشت شدند.

انتهای پیام/

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر