سرویس ورزش - هفته ای | کد خبر: 59146
تاریخ انتشار: 1396/04/24 - 23:29:16

بزرگترین پروژه ورزشی اسفراین در انتظار سوت پایان

گذشت 7 سال و 38 درصد پیشرفت فیزیکی

اسفراین- سپهرآیین- 7 سالی است که عملیات اجرایی بزرگترین پروژه ورزشی اسفراین یعنی احداث سالن 2 هزار نفری برای توسعه زیرساخت های ورزشی آغاز شده است.
گذشت 7 سال و 38 درصد پیشرفت فیزیکی,اسفراین،سالن،ورزشی،سپهرآیین
به گزارش سپهرآیین، 7 سالی است که عملیات اجرایی بزرگترین پروژه ورزشی اسفراین یعنی احداث سالن 2 هزار نفری برای توسعه زیرساخت های ورزشی آغاز شده است، پروژه ای که شاید بعد از بهره برداری بتواند سهم شایسته ای در ارتقای زیربناهای ورزشی از جهت کمی و کیفی ایفا نماید و بهایی برای میزبانی از رقابت های فرااستانی و ملی باشد، تعلل در بهره برداری پروژه سالن 2 هزار نفری اسفراین 7 ساله شد و اینک باید دید که مسئولان و متولیان برای بهره برداری از این پروژه چه برنامه ای خواهند داشت، نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی هم خرداد ماه سال جاری دفتر وزیر ورزش را برای پیگیری جدی بهره برداری از پروژه های ورزشی انتخاب کرد که پا به پای تلاش برای اخذ اعتبار برای پروژه های نیمه تمام ورزشی روستایی، در نامه ای جداگانه از لزوم تلاش برای اختصاص اعتبار به این پروژه دست یاری طبید. کماکان اسفراینی ها و همه استعدادهای ورزشی اش چشم انتظار بهره برداری از سالن 2 هزار نفری اسفراین هستند هرچند که 7 ساله شده است اما هنوز رشد فیزیکی آن حتی به 50 درصد هم نرسیده است. صحبت از پروژه ای است که بهمن 89 با هزار امید در اسفراین جانمایی می شود، اما اسفند 94 بدلیل نبود اعتبار ختم پیمان می شود و امسال بعد از 2 سال هم چنان زیر آفتاب در کمربند شمالی اسفراین می شود به راحتی گفت که خاک می خورد..
رییس یکی از هیئت های ورزشی شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه بهره برداری از سالن ورزشی 2 هزار نفری اسفراین یک ضرورت به شمار می آید، می گوید: سال ها گذشته است و در سال های اخیر جز اسکلت بنا و پله های کناره سالن چیز دیگری در این پروژه چشم نوازی نکرده است.
وی که البته تمایلی هم به ذکر نام خود در این گزارش ندارد، می افزاید: می توانیم با این پروژه میزبانی بگیریم یا حداقل رقابت های شهرستانی و استانی را در اسفراین با کیفیت بیشتری برگزار نماییم چرا که حضور شایسته تماشاچیان در عرصه رقابت ها شور و شوق و نشاط شایسته ای به ورزش می بخشد.
وی با تاکید بر اینکه این پروژه در تداوم تعلل در بهره برداری مستهلک خواهد شد و بدون شک هزینه ای بیشتری را به متولیان بهره برداری از آن در سال های آینده تحمیل خواهد کرد، خاطر نشان می کند: سالن 2 هزار نفری یک ضرورت برای ورزش شهرستان اسفراین است که تاکنون معطل مانده است.
دیگر فعال ورزشی اسفراین با اشاره به اینکه سالن 2 هزار نفری اسفراین اکنون با گذشت چند سال مطلوب پیشرفت فیزیکی نکرده است، می گوید: توجه به این پروژه می تواند مایه شناسایی بیش از پیش و شکوفایی استعدادهای ورزشی و تقویت پتانسیل ها و ظرفیت ها باشد.
«حسینی» خاطر نشان می کند: استخوان بندی رها شده سالن 2 هزار نفری اسفراین دردی از ورزش دوا نمی کند و این پروژه اکنون در اثر تعلل در بهره برداری در سال های گذشته اعتبار زیادی می طلبد.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری از این پروژه می تواند پازل استعدادهای ورزشی اسفراین را در کنار هم بچیند، می گوید: اسفراین تجربه میزبانی رقابت های گوناگون ورزشی را در سطوح گوناگون داشته است که بهره برداری از این سالن یک امتیاز برای ورزش برای کسب فرصت های میزبانی است.
رییس اداره ورزش و جوانان اسفراین هم با اشاره به پیشرفت 38 درصدی بزرگترین پروژه ورزشی اسفراین یعنی سالن 2 هزار نفری این شهرستان می گوید: عملیات اجرایی و عمرانی احداث پروژه سالن 2 هزار نفری اسفراین به عنوان یک پروژه فاخر ورزشی با تعهد 2 میلیارد و 300 میلیون تومانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در بهمن 89 آغاز شده است که برای پیشرفت این پروژه تاکنون یک میلیارد و 370 میلیون تومان هزینه شده است.
 
«سید احمد پرویزی» می افزاید: تکمیل سالن 2 هزار نفری اسفراین اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان می طلبد و این در حالی است که بخشی از تعهدات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به سر منزل نرسیده است.
وی  با اشاره به اینکه آخرین فعالیت های عمرانی در این پروژه مربوط به سال 93 است که به بخش اجرای سکوهای پروژه ورزشی 2 هزار نفری اسفراین بر می گردد، تصریح می کند: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به همه تعهداتش برای این پروژه جامه عمل نپوشیده است.
نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار با وزیر ورزش و مکاتبه با وی برای اخذ اعتبار از شرکت ملی نفت برای تکمیل این پروژه ورزشی و شماری دیگر از پروژه های ورزشی نیمه تمام مختص روستاهای شهرستان، می گوید: وزیر ورزش و جوانان دستور داده است تا برای پیگیری بیشتر این پروژه به صورت مستقیم از سوی مقام عالی وزارت با وزیر محترم نفت مکاتبه شود تا روند اختصاص اعتبار تسریع شود.
دکتر «هادی قوامی» با اشاره به استعدادهای ورزشی اسفراین می گوید: ظرفیت های شایسته ورزشی در کشتی باچوخه بیش از پیش بهره برداری از سالن 2 هزار نفری اسفراین را می طلبد.

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر